Praca przy metalu – jakie rękawice ochronne wybrać?

Wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej naraża dłonie nasze lub zatrudnionych pracowników na różnego rodzaju urazy mechaniczne. Kompletując strój roboczy oprócz podstawowych elementów takich jak obuwie, spodnie, bluza czy koszula należy zaopatrzyć się również w profesjonalne akcesoria BHP. Jednym z nich są rękawice ochronne, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie dłoni przed ewentualnymi uszkodzeniami. O czym pamiętać przy zakupie rękawic roboczych skórzanych? Na jakie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę?

Prosty sposób na skuteczną ochronę dłoni

Dłonie spawalników, mechaników , pracowników fizycznych oraz pracowników magazynowych każdego dnia wystawiane są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Przycinając metal lub przenosząc ciężkie ładunki nietrudno o otarcia i skaleczenia, dlatego też podstawowym standardem oraz obowiązkiem wynikających z wymogami BHP jest konieczność noszenia specjalistycznych rękawic ochronnych z niezbędnymi certyfikatami.

Rękawice robocze wykonane są z wysokiej jakości solidnych, mocnych i wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia a w związku z czym skutecznie zabezpieczających dłonie przed przypadkowymi urazami. Osoby, które na co dzień wykonują ciężkie prace przy elementach metalowych mogą zdecydować się na zakup rękawic roboczych skórzanych wzmacnianych skórą licową wołową, takich jak np. https://magrosbhp.pl/produkt/ardon-bremen-rekawice-robocze-skora-licowa-pracy-przy-metalu-r-105/. Rękawice tego typu spełniają normy EN 420 (ogólna) oraz EN 388 1132, co świadczy o ich przystosowaniu do ciężkich prac oraz bezpieczeństwie użytkowania.
Na rynku dostaniemy również rękawice robocze skórzane wykonane w wysokiej jakości skóry koziej (https://magrosbhp.pl/produkt/ardon-glen-tig-rekawice-spawalnicze-skora-kozia-r-10/), które ze względu na charakterystyczną budowę i długość dedykowane są w dużej mierze pracownikom spawalniczym.

Rękawice skórzane – właściwości

Rękawice robocze do ciężkich prac fizycznych wykonane są z reguły z licowanej skóry koziej lub wołowej, która wyróżnia się dużą odpornością oraz wytrzymałością. Dodatkowo jest ona bardzo elastyczna co pozytywnie wpływa na komfort i wygodę pracy.
Skóra naturalna jest jednym z najtrwalszych materiałów, którym nie straszne są wysokie temperatury. W sprzedaży dostać możemy rękawice ochronne całkowicie wykonane ze skóry oraz produkty wzmacniane skórą. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rękawic roboczych?

Przede wszystkim rękawice powinny zostać dobrane pod kątem branży w jakiej pracujemy oraz warunków panujących w miejscu pracy, bowiem tylko wtedy produkt prawidłowo spełniać będzie swoją funkcję. Oprócz przeznaczenia niezwykle ważny jest także rozmiar wybranych rękawic, który należy dopasować indywidualnie do potrzeb użytkownika. Należy pamiętać również o tym, że w przypadku rękawic roboczych to nie cena odgrywa istotną rolę, lecz jakość ich wykonania, a zwłaszcza rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji. Na rynku nie brakuje profesjonalnych i solidnych rękawic w bardzo przystępnych cenach.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment