Płytki kamienne na taras czy płytki gresowe? Wybierz lepsze rozwiązanie

Płytki kamienne na taras czy płytki gresowe? Wybierz lepsze rozwiązanie

Wykończenie podłogi tarasowej potrafi być nie lada wyzwaniem. Wybór materiału na taras wpływa zarówno na jego trwałość jak i wygląd. Z tego też powodu wielu inwestorów ma spory dylemat podczas podejmowania decyzji. Jaki materiał wybrać? Podpowiadamy!

Największą popularnością cieszą się dziś płytki kamienne i gresowe. Jednak oba te rozwiązania różnią się od siebie w kilku istotnych kwestiach. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie poznać te różnice jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Taras jest miejscem wypoczynku, dlatego jego estetyka ma duże znaczenie. Zastanawiasz się, który rodzaj płytek tarasowych wybrać? W tym tekście przedstawimy wszystkie najważniejsze właściwości płytek granitowych i gresowych.

Gres a kamień naturalny na balkon i taras: różnice

Gres jest to płytka ceramiczna posiadająca kilka cech wspólnych z kamieniami. Tym, co odróżnia go od kamienia naturalnego, jest proces wytwarzania. Gres uzyskuje się z mieszaniny nazywanej kamionką szlachetną. W jej skład wchodzi:

  • skaleń,
  • szamot,
  • kaolin,
  • glina,
  • piasek kwarcowy.

Płytki gresowe są najpierw formowane i prasowane, a następnie wypalane. Można zatem powiedzieć, że płytki gresowe produkowane są z materiałów naturalnych, jednakże powstają w sposób sztuczny.

Do wykonania płytek kamiennych najczęściej stosuje się granit oraz marmur, które charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Kamienne płytki na taras cieszą się dziś ogromnym zainteresowaniem, a ich elegancki wygląd nadaje tarasowi luksusowego charakteru.

Podstawową różnicą pomiędzy kamieniem naturalnym a gresem jest sposób wytwarzania płytek, który przekłada się na ich trwałość oraz oczywiście cenę. Gres jest ekonomiczną i estetyczną opcją, jednak kamień naturalny zdecydowanie przewyższa go trwałością.

Płyty granitowe na taras

Płytki granitowe na tarasie – zalety

O zaletach granitowych i marmurowych podłóg doskonale wiedzieli już starożytni Rzymianie i Grecy. Dlatego też na podłogach tych, którzy mogli sobie na to pozwolić, zawsze gościła granitowa lub marmurowa posadzka.

Marmur i granit do dziś uchodzą za najlepszy materiał na podłogę tarasu ze względu na swoją wytrzymałość. Takie płytki potrafią znieść duży ciężar i jednocześnie są bardzo odporne na ścieranie czy działanie czynników atmosferycznych. Kamienna podłoga to inwestycja na lata!

Jeśli chodzi o estetykę, to kamienne także płytki nie mają sobie równych. Ich kolorystyka jest bardzo szeroka, dlatego bez problemu dobierzesz taki odcień, który będzie najlepiej pasował do aranżacji Twojego tarasu.

Płytki kamienne na taras i balkon – jaki rodzaj wybrać?

Najpopularniejszy jest dziś granit, marmur oraz łupek. Różnice między nimi są dość duże, dlatego warto wymienić ich najważniejsze cechy.

  • Marmur – jest twardy, wytrzymały i piękny. Płyty marmurowe charakteryzują się dużą odpornością na zachlapania i zarysowania. Marmur występuje w szerokiej palecie barw, dlatego dobór płytek pod kolor całej aranżacji jest bardzo łatwy. Marmur jest też mrozoodporny, dlatego niestraszne mu zmienne warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju.
  • Granit – jeden z najbardziej luksusowych kamieni naturalnych, który kojarzy się z bogactwem. Granit na taras to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na jego twardość i wytrzymałość. Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, również nie będziesz rozczarowany! Naturalne i niepowtarzalne wzory na powierzchni kamienia podkreślają wyrafinowany styl całej tarasowej lub balkonowej aranżacji.

    Płytki granitowe w wielu wzorach i stylach zobaczysz na: https://furmanek24.pl/plytki-kamienne-granitowe
  • Łupek – ze względu na swój naturalny wygląd łupek świetnie sprawdza się jako element dekoracyjny. Płytki z tego kamienia naturalnego wyróżniają się chropowatą powierzchnią, a także sporą trwałością, jednak mniejszą niż w przypadku marmuru czy granitu.

Załącznik:
płyta kamienna na taras.jpg

Płytki na taras

Gdzie kupisz doskonałej jakości płytki kamienne na taras?

Płyty kamienne na taras to najlepszy wybór, ze względu na ich trwałość oraz piękny, naturalny wygląd. Jeżeli poszukujesz takich płytek, warto zainteresować się ofertą sklepów z płytkami online. Jest to wygodna alternatywa dla tradycyjnych zakupów stacjonarnych.

Świetnym tego przykładem może być sklep z płytkami kamiennymi https://furmanek24.pl/plytki-kamienne, która oferuje bardzo szeroki asortyment płytek z kamienia naturalnego, takiego jak granit, marmur czy onyks. Co więcej, firma oferuje wygodne zakupy przez Internet z dowozem pod wskazany adres! Szeroki wybór, wygodne zakupy i najwyższa jakość – czego chcieć więcej?

zdjęcia pochodzą ze strony furmanek24.pl

Możesz także przeczytać

Leave a Comment