Jak zabezpieczyć balkon przed wypadnięciem za pomocą siatki?

Zabezpieczenie balkonu siatką

Balkon może być wspaniałym przedłużeniem mieszkania, szczególnie przydatnym w ciepłe i słoneczne dni. Zdarza się jednak, że stwarza niebezpieczeństwo – szczególnie dla małych dzieci i zwierząt. Dlatego zawsze warto się upewnić, że jest odpowiednio przystosowany. Dowiedz się, jak zabezpieczyć balkon za pomocą siatki i kiedy warto to zrobić.

Dodatkowe zabezpieczenie balkonu – kiedy warto?

Balkony w budynkach mieszkalnych same w sobie nie stanowią oczywiście zagrożenia dla użytkowników – przynajmniej tych dorosłych. Małe dzieci i zwierzęta domowe mogą jednak nie zdawać sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwo może powodować np. wspięcie się na barierkę. Opiekun dwu- lub czworonożnych urwisów nie powinien nigdy polegać tylko na swojej czujności. Wystarczy bowiem na sekundę spuścić oko z sytuacji, by doszło do nieszczęścia. Dlatego też dodatkowe zabezpieczenie balkonu jest polecane przede wszystkim rodzicom oraz osobom, które mają psy, koty lub innych pupili mogących wychodzić na balkon.

Warto przy tym zaznaczyć, że zabezpieczenie na balkon chroni nie tylko przed wypadnięciem. Może być bardzo ważne również wszędzie tam, gdzie bezpośrednio pod mieszkaniem znajduje się chodnik czy droga. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której dziecko, bawiąc się na balkonie, upuści zabawkę, a ta wypadnie przez barierkę. Niebezpieczny może być też upadek narzędzia ogrodniczego czy jakiegokolwiek innego przedmiotu. Siatka do zabezpieczenia balkonu pomoże uniknąć groźnych konsekwencji takiego wypadku dla przechodniów. Ponadto pomoże ochronić go przed nieproszonymi gośćmi – np. ptakami.

Zabezpieczenie balkonu siatką

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w zabezpieczenie balkonu – koty, psy, dzieci, a także nieproszeni goście (np. ptaki). To niewielki koszt, który pomoże Ci spać spokojnie.

Zabezpieczenie balkonu przed dzieckiem, kotem i psem – wybór siatki

Czym zabezpieczyć balkon? Najlepszym rozwiązaniem jest siatka, najlepiej z tworzywa sztucznego. To materiał tani, ale bardzo trwały, a przy tym niezwykle praktyczny. Najlepiej sprawdzają się siatki na balkon wykonane z polietylenu, który nie chłonie wody i jest bardzo odporny na zmienne temperatury czy oddziaływanie promieni UV. Ponadto siatka z polietylenu sprawdza się doskonale jako zabezpieczenie barierki balkonu ponieważ jest:

  • lekka,
  • łatwa w montażu,
  • trwała,
  • odporna na uszkodzenia mechaniczne,
  • dostępna w wielu wariantach różniących się grubością sznurków, wielkością oczek czy kolorem,
  • tania.

Można ją z łatwością dobrać do indywidualnych potrzeb, a kupiona raz wystarczy na wiele lat całorocznego użytkowania. Sprawdza się jako zabezpieczenie balkonu dla psa i kota ze względu na dużą odporność na drapanie czy gryzienie. Co więcej, prezentuje się estetycznie i dyskretnie. Nie ogranicza dostępu światła i nie zaburza widoku z balkonu.

Jak zabezpieczyć balkon za pomocą siatki?

Jednymi z największych atutów siatek na balkon są łatwość i wygoda ich zastosowania. Montaż w większości przypadków można przeprowadzić samodzielnie. Siatka jest lekka i elastyczna, dlatego można ją przymocować do dowolnych elementów i na wiele sposobów.

Najłatwiej jest wykorzystać istniejące elementy konstrukcyjne. W wielu przypadkach da się przymocować siatkę (np. za pomocą plastikowych zacisków kablowych – tzw. trytytek) do barierki balkonu oraz elementów barierki sąsiada. Jeśli nie jest to możliwe, najprostszym rozwiązaniem jest budowa stelaża z lekkich, metalowych prętów. Nie wymaga ona specjalnych umiejętności ani skomplikowanych narzędzi, a materiały można kupić w każdym sklepie budowlanym. Taka konstrukcja nie powinna być też droga, za to na pewno zapewni skuteczne zabezpieczenie balkonu.

W sprzedaży posiadamy również gotowe zestawy do montażu siatki, w skład którego wchodzą: klej do zaczepów, plastikowe zaczepy (montowane co 25-30cm), aby siatka była naciągnięta oraz stabilna. Można zakupić zestaw montażowy wraz z siatką bądź kupić osobno poszczególne produkty.

Sprawdź ofertę od Symar na siatki balkonowe: https://symar.pl/siatki-na-balkon/

Możesz także przeczytać

Leave a Comment