Pakowanie przesyłek – jak odpowiednio przygotować paczkę?

Prawdopodobnie każdy miał okazję przygotowywać paczkę do wysyłki – zarówno takie w kopercie, jak i takie o większych gabarytach. Niezależnie od tego, co wysyłamy i w jakiej formie, należy zadbać o jej solidne zapakowanie. Wówczas gwarantuje to jej bezpieczeństwo podczas transportu i dostarczenie jej w nienaruszonym stanie do rąk adresata.

Płacąc za przesyłkę, oczekujemy jak najsprawniejszego i bezpiecznego dostarczenia jej adresatowi. Okazuje się jednak, że sprawny proces wysyłki zależy również od samego nadawcy. Przewoźnik, czyli poczta lub firma kurierska ma za zadanie jedynie odebrać ową paczkę i dostarczyć ją pod wskazany adres. Jednak wszystko, co poprzedza te działania leży w rękach nadawców. Dlatego, przygotowując paczkę do wysyłki, należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe nadanie paczki, czyli jej pakowanie, zaklejenie i zaadresowanie.

Pakowanie wysyłki – co jest ważne?

Najważniejszą rzeczą podczas wysyłania jest prawidłowe zapakowanie paczki. Daje to szansę na bezpieczne i skuteczne odebranie je od nadawcy i przekazanie do odbiorcy. Pakowanie należy do czynności, które możemy samodzielnie wykonać w domu. Jednak obecny rynek usług jest bardzo bogaty i różnorodny, dlatego istnieją także firmy, które świadczą tak specjalistyczne usługi jak pakowanie paczek. Dowiedz się więcej o tym, jak firmy oferują pakowanie: http://customeritum.pl/oferta/wysylki-i-pakowanie.

Kiedy jednak zamierzamy samodzielnie podjąć się pakowania wysyłki, warto zwrócić uwagę na kilka znaczących kwestii. Istnieje bowiem kilka ważnych zasad, do których zastosowanie się zapewnia bezpieczne, szybkie i bezproblemowe doręczenie przesyłki. Najważniejszą sprawą jest przede wszystkim opakowanie zewnętrzne. Pakując przedmiot, należy dobrze dobrać nie tylko rozmiar paczki, a także zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana – na jej trwałość i wytrzymałość adekwatną do ciężaru danego elementu. Opakowanie to powinno być czyste, bez naklejek, taśm czy starych kodów kreskowych, ponieważ może to jedynie wprowadzić w błąd osobę, która przejmuję paczkę w celu jej dostarczenia. Należy pamiętać, że karton powinien być na tyle duży, by móc otoczyć jeszcze przedmiot dodatkowymi wypełniaczami, które zapobiegną obijaniu się przedmiotu wewnątrz w środku paczki. Mogą to być zgniecione kartki gazet, gąbki, wata, styropian, folia bąbelkowa i wiele innych rzeczy, które znajdziemy w domu. Folia bąbelkowa idealnie sprawdzi się jako element ochronny szklanych przedmiotów czy sprzętów elektronicznych. Równie istotne jest też zamknięcie kartonu. Warto tutaj posłużyć się taśmą samoprzylepną o szerokości przynajmniej 5 centymetrów. Dane adresata nie powinny zapisane bezpośrednio na kartonie, lecz zapisane na specjalnym druku – liście przewozowym, który można wydrukować samodzielnie bądź odbierać w punkcie poczty czy firmy kurierskiej. Wypełnij go odpowiednio i przyklej na wierzchniej stronie przesyłki.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment