Nowoczesne fototapety

Fototapety na długi czas zostały wyparte przez farby. Obecnie fototapety stają się bardzo popularne, ponieważ umożliwiają uzyskanie efektu, który byłby niemożliwy do osiągnięcia za pomocą farby. Nowoczesne fototapety to wygodne rozwiązanie, które wyróżnia się oryginalnym designem.

Motywy nowoczesnych fototapet

Nowoczesne fototapety sprawdzają się nie tylko w loftowych, industrialnych wnętrzach. Dobrze wyglądają także w tradycyjnych salonach lub sypialniach, gdzie kontrastują z klasycznymi meblami. 

Tapety nowoczesne nawiązują do różnych trendów architektonicznych, dlatego każdy znajdzie coś na siebie. Wśród popularnych motywów znajdziemy m.in:

  • Cegłę lub kamień – fototapety imitujące ceglane ściany najczęściej kładzie się w kuchni lub sypialni. Postarzane cegły nadają niezwykłego klimatu i nadają wnętrzu tajemniczy charakter. Zamontowanie na ścianie prawdziwych kamiennych materiałów jest drogie i czasochłonne, dlatego ceglane fototapety są świetną alternatywą. 
  • Naturę – fototapety nowoczesne przedstawiające dziką przyrodę i zwierzęta to jedne z najpopularniejszych rodzajów tapet. Najczęściej umieszcza się je w salonie, ponieważ są pełne żywych kolorów, a przez to ożywiają pomieszczenie. Fototapeta z lasem lub jeziorem sprawdzi się w sypialni, ponieważ działa uspokajająco i wyciszająco. Krajobrazy, w których większą część obrazu zajmuje niebo lub zieleń również wpływają relaksująco na domowników. 
  • Geometryczne wzory – abstrakcyjne figury geometryczne są charakterystyczne dla fototapet nowoczesnych. Nie sprawdzą się w każdym wnętrzu, ponieważ mogą kojarzyć się z chaosem i wywoływać uczucie przytłoczenia. Najlepiej będą się prezentować w harmonijnym, minimalistycznym wnętrzu, któremu dodadzą odrobiny energii i szaleństwa. 
  • Kwiaty – motywy florystyczne są chętnie wykorzystywane w sztuce klasycznej i nowoczesnej. Fototapety w kwiaty świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu, a ostateczny efekt zależy od rodzaju i rozmiarów kwiatów na tapecie.  Małe kwiatki lub pole pełne lawendy optycznie powiększają pomieszczenie. Z kolei nowoczesna fototapeta z dużymi, kolorowymi kwiatami stanowi centralny punkt w pomieszczeniu i skupia uwagę. Różnorodność motywów florystycznych jest ogromna, dzięki czemu każdy znajdzie idealną fototapetę do swojego wnętrza. 
  • Miasta – urbanistyka jest bardzo popularnym motywem, który sprawdzi się wyłącznie w nowoczesnym wnętrzu. Bardzo dobrze wpisuje się w minimalistyczny wygląd wnętrz i współgra z czystym, prostym wnętrzem. Fototapety nowoczesne z motywami urbanistycznymi najczęściej przedstawiają panoramę znanych miast, takich jak Tokio, Nowy Jork lub Amsterdam. 

Do jakiego pokoju fototapeta?

Nowoczesne fototapety można nakleić wszędzie! Wysoka jakość druku i odporność na zabrudzenia pozwala na umieszczenie tapety w dowolnym miejscu. Najczęściej właściciele domów i mieszkań decydując się na naklejenie fototapety w:

  • Sypialni 
  • Salonie 
  • Pokoju dziecięcym 

To miejsca, w których spędza się najwięcej czasu, dlatego wyjątkowo dba się o ich odpowiednią aranżację. Dobrze dobrane fototapety wpływają na ogólny wygląd i odbióra wnętrza. W zależności od motywu mogą optycznie powiększyć mieszkanie, przyciągnąć uwagę lub zmienić perspektywę pomieszczenia. 

3d render of beautiful bedroom interior

Modne fototapety Mamita 

Mamita oferuje nowoczesne fototapety, które sprawdzą się w wielu aranżacjach. Popularne motywy florystyczne, ceglane lub geometryczne printy świetnie wpasują się we współczesne wnętrza. W sklepie znajdują się fototapety do sypialni, salonu lub kuchni, które charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz łatwością naklejania.  Wszystkie produkty są eco friendly i wyróżniają się wysoką jakością druku. Dzięki temu fototapeta do złudzenia imituje prawdziwy obraz dzikiej natury lub panoramę miasta. 

https://www.mamita.pl/

Możesz także przeczytać

Leave a Comment