Moskitiery – jak radzić sobie z owadami w okresie letnim?

Moskitiery – jak radzić sobie z owadami w okresie letnim?

Sezon wiosenno-letni, to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Wraz z nią, rośnie także aktywność różnego rodzaju owadów. Jak sobie z nimi radzić, by te nie przeszkadzały nam nie tylko w odpoczynku, lecz również nie zadomowiły się w naszych czterech ścianach? Idealnym rozwiązaniem okażą się moskitiery.

Czym są moskitiery i do czego służą?

Moskitiery, to specjalne siatki, których celem jest blokowanie dostępu do wnętrza domu bądź mieszkania, owadom i pyłkom z drzew, w okresie wiosenno-letnim. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się przepływem świeżego powietrza, bez obaw o niepożądanych gości w domu.  Wbrew pozorom, ich instalacja jest możliwa nie tylko na oknie, lecz również drzwiach balkonowych czy drzwiach zewnętrznych. Najlepszym wyborem okaże się oczywiście zakup moskitiery na wymiar, gdyż wtedy mamy gwarancję otrzymania produktu „szytego na miarę”, który powinien służyć nam na lata.

Czy kolor moskitiery okiennej ma znaczenie?

Idealnie byłoby, gdyby rama moskitiery wpisywała się kolorystycznie w kolorystykę ramy okiennej. Zazwyczaj jest to odcień bieli bądź brązu, jednak coraz częściej można znaleźć na rynku ramy w kolorze czarnym czy antracytowym. Sama siatka, występuje w dwóch wariantach kolorystycznych – szarym i czarnym. Najlepiej, żeby pozostała w odcieniu klasycznym, gdyż czarny wariant sprawia, że pomieszczenie staje się znacznie ciemniejsze.

Jak czyścić moskitierę okienną?

Do wyczyszczenia moskitiery okiennej nie potrzeba silnych detergentów. Wystarczy siatkę i ramę moskitiery przemyć ściereczką nasączoną lekkim detergentem (płynem do szyb, mydłem). Delikatne przetarcie powierzchni moskitiery oczyści ją z pyłków i ewentualnych owadów, które mimo usilnych prób, nie dały rady przedostać się do środka. Nie musimy robić tego bezpośrednio na ramie okiennej czy ramie drzwi balkonowych. Jeżeli mamy obawę, że zrobimy coś nie tak, możemy moskitierę zdjąć i proces czyszczenia przeprowadzić w dogodnym dla nas miejscu.

Czy zatem warto sięgnąć po zakup moskitiery?

Jeżeli pragniemy latem cieszyć się dobrą pogodą i chcemy przy tym mieć pewność, że owady nie wejdą do naszego domu, moskitiery okażą się strzałem w dziesiątkę. Jako zabezpieczenie przed komarami okażą się zdecydowanie skuteczniejsze niż wszelkiego rodzaju aerozole czy świece zapachowe.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment