Meble łazienkowe, których nie może zabraknąć w żadnej łazience

Meble łazienkowe, których nie może zabraknąć w żadnej łazience

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Musi być funkcjonalna i estetyczna, a także urządzona tak, aby każdy użytkownik mógł wygodnie z niej korzystać. Wybierając meble do tego pomieszczenia trzeba więc kierować się wieloma czynnikami. Sprawdź, które meble do łazienki sprawdzą się najlepiej!

  1. Niezbędne meble do łazienki
  2. Nie tylko meble łazienkowe, ale również dodatki

Dostępny na rynku asortyment mebli łazienkowych nie ułatwia wyboru. Propozycję dla siebie znajdą zarówno zwolennicy nowoczesnego minimalizmu, jak i miłośnicy mebli stylizowanych vintage czy rustykalnych. Wybór tych najodpowiedniejszych zależy od indywidualnych preferencji, wielkości łazienki i zasobności portfela.

Niezbędne meble do łazienki

Wyposażenie łazienek nie kończy się na decyzji jakie płytki położyć na podłodze i ścianach, oraz czy zamontować wannę czy prysznic. Istotną kwestią są meble do łazienki, które zadecydują o jej ostatecznym wyglądzie i funkcjonalności. W ofercie producentów znajdują się gotowe rozwiązania, których implementacja w nawet niewielkiej łazience pozwala stworzyć praktyczne wnętrze dla całej rodziny. Jednym z takich rozwiązań są wiszące szafki podumywalkowe. Nie tylko wyglądają bardzo okazale, ale również pomagają optycznie powiększyć łazienkę. Dzięki temu, że są przytwierdzone do ściany, a nie stoją na podłodze, pod szafką znajduje się wolne miejsce, które można praktycznie wykorzystać, i które dodatkowo pomaga stworzyć wrażenie, że łazienka jest większa niż w rzeczywistości. Co więcej, szafka pod umywalkę wraz z estetyczną, nowoczesną umywalką, stanowią duet, który perfekcyjnie wpisuje się we wnętrzarskie trendy.

Nowoczesne meble łazienkowe to także różnego rodzaju szafki, które pełnią funkcję miejsca do przechowywania środków czystości, tekstyliów czy innych, dowolnie wybranych rzeczy. Obecnie bardzo modne są wiszące szafki łazienkowe, które można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie, zgodnie z upodobaniami inwestora. Trzeba jednak pamiętać, że wisząca szafka łazienkowa, podobnie jak inne szafki, ma ograniczony udźwig. W wielu łazienkach sprawdzają się tradycyjne szafki stojące z https://meblezet.com/79-meble-lazienkowe, szczególnie modele pojemne, miejscami wyposażone w drzwiczki, a częściowo w otwarte półki przeznaczone do układania dekoracyjnych akcesoriów łazienkowych.

Inwestorzy często decydują się na zestaw mebli łazienkowych, złożony z szafki pod umywalkę oraz szafek stojących lub wiszących. Jeśli łazienka jest duża, można wybrać dekoracyjną komodę i regał, które posłużą jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Wybrana opcja powinna zapewniać domownikom jak największą wygodę oraz być dopasowana do stylu, w jakim została urządzona łazienka.

Nie tylko meble łazienkowe, ale również dodatki

Nawet najlepsze zestawy mebli łazienkowych warto uzupełnić praktycznymi dodatkami, które sprawią, że łazienka stanie się wnętrzem przytulnym, nowoczesnym i estetycznym. Bardzo często wybieranym rozwiązaniem są szklane półki wiszące, dające wrażenie lekkości. Istotny element stanowią lustra łazienkowe. Coraz częściej montuje się je jako wykończenie drzwiczek szafki na umywalką, jednak jeśli pozwala na to metraż łazienki i przyjęta aranżacja, warto rozważyć zamontowanie lustra na ścianie. Taki zabieg sprawia, że łazienka wydaje się większa, a korzystanie z lustra jest znacznie bardziej komfortowe. Warto też zająć się oświetleniem. Można postawić na jedno oświetlenie główne oraz kilka punktowych, doświetlających, np. lustro lub przestrzeń wokół wanny/prysznica. 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment