Marzysz o własnym ogródku warzywnym? To nic trudnego

Marzysz o własnym ogródku warzywnym? To nic trudnego

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego ogródka. Już na niewielkim kawałku ziemi można hodować rośliny takie jak warzywa czy owoce do własnego użytku domowego. Co możemy hodować we własnym zakresie?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak hodować w warzywa w przydomowym ogródku
  • jakie warzywa warto posadzić
  • jak nawozić przydomowy ogródek

Marzenia o przydomowym ogródku z warzywami i owocami ma niejeden z nas. Nie jest to wcale takie trudne jak mogłoby się wydawać. Jeśli jesteśmy początkującymi ogrodnikami, musimy najpierw uzupełnić wiedzę o teorię – kiedy i w jakich warunkach posadzić konkretne warzywa i owoce, jak się nimi zajmować, jak je nawozić. Inną kwestią będzie to, jakie warzywa wybierzemy do naszego ogródka.

Co można hodować w przydomowym warzywniku? Jakie aromatyczne owoce wyhodujemy samodzielnie?

Wybór warzyw do hodowania w przydomowym ogródku zależy od naszych upodobań. Jeśli lubimy sałatę, pomidory, bazylię, koperek czy rzodkiewki to z łatwością możemy hodować je w przydomowym ogródku. Ważne jest jednak to, abyśmy posadzili odpowiednią ilość warzyw i owoców naszym ogródku. Na początku lepiej posadzić mniej niż potem zastanawiać się co zrobić z warzywami, które właśnie nam wyrosły.

Jeśli chodzi o owoce, to także warto wybrać te, które lubimy i chcemy hodować. Gdy chcemy hodować na przykład maliny bądź jagodę amerykańską, to ich są całkiem proste w hodowli. Wystarczy posadzić je w odpowiedniej glebie i mieć dużo cierpliwości, aż dojdą do etapu wzrostu, na którym wydadzą dla nas owoce. Inną kwestią jest dbanie o drzewa owocowe. Jednak to wymaga od nas wiele pracy i dużego ogrodu z odpowiednim nasłonecznieniem i właściwą glebą.

Wracając do przydomowego ogródka chętniej będziemy hodować warzywa, jak wspomniane już pomidory i sałatę. Zanim kupimy sobie odpowiednie nasiona dobrze jest uzupełnić wiedzę o informacje, kiedy siejemy interesujące nas warzywa i czy są to rośliny jednosezonowe czy wieloletnie. Na przykład krzaki pomidorów mogą być roślinami wielosezonowymi. Inaczej będzie z bazylią, która jest rośliną jednosezonową. Odpowiednie zasadzenie roślin, podlewanie i właściwie nasłonecznienie ma znaczenie dla jakości warzyw. Jeszcze inną kwestią będzie nawożenie.

Nawóz do pomidorów i inne specyfiki wspomagające rośnięcie naszych roślin w przydomowym warzywniku

O właściwym nawożeniu roślin warto poczytać jeszcze przed zasadzeniem pierwszych egzemplarzy w naszym ogródku. Dzięki temu dowiemy się jakie specyfiki do nawożenia pomidorów dostępne są na rynku i jakie najlepiej stosować na przykład do niewielkich przydomowych upraw pomidorów. Jeżeli nasze krzaki pomidorów słabo rosną, idealnie nada się nawóz naturalny lub nawóz do pomidorów w płynie (np. https://www.target.com.pl/produkty/nawoz-w-plynie-do-pomidorow), który możemy stosować wraz z podlewaniem. Nie musimy wyznaczać sobie specjalnych cykli nawożenie roślin. Dzięki temu krzaczki naszych pomidorów mają uzupełniane ilości substancji odżywczych, które są niezbędne do odpowiedniego wzrostu. Podobnie rzecz ma się z innymi nawozami do warzyw oraz owoców. Odpowienie nawożenie zwiększa również odporność roślin.

Pamiętajcie, że wiedza to największa siła. Dzięki zdobywaniu różnych informacji będziemy wiedzieć jak odpowiednio opiekować się naszymi roślinami. Zakup nawozów do naszych warzyw i owoców także nie będzie stanowił problemu. W profesjonalnym sklepie ogrodniczym, zarówno tym stacjonarnym jak i internetowym, znajdziemy odpowiednie nawozy do nawożenia naszych roślin. Kupimy je w przystępnych cenach, często nawet w promocjach. Jeżeli mamy wątpliwości, specjaliści ze sklepu takiego jak Target pomogą nam w wyborze odpowiedniego nawozu do naszych upraw.

Pamiętajmy, że nawozy, podobnie jak ziemię do ogródka, powinniśmy przechowywać w odpowiedni sposób. Trzeba więc także i o tym nieco więcej wiedzieć. Jeśli dotrzymamy wszystkich podstawowych zasad hodowcy i ogrodnika, będziemy mogli w stosownym czasie cieszyć się smacznymi, pięknymi i wyrośniętymi pomidorami oraz ziołami z naszego przydomowego ogródka.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment