Łóżka tapicerowane – dlaczego warto je wybrać? Poznaj ich najważniejsze zalety!

Łóżka tapicerowane – dlaczego warto je wybrać? Poznaj ich najważniejsze zalety!

Zakup odpowiedniego łóżka do sypialni potrafi przysporzyć niemałych trudności. Producenci wciąż prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych propozycji. W ostatnich kilku latach niebywale wzrosła popularność łóżek tapicerowanych – obecnie bardzo skutecznie wypierają one inne rodzaje. Czemu zawdzięczają swój prestiż? Zgłębiliśmy ten temat i mamy odpowiedź!

Czym wyróżniają się łóżka tapicerowane?

Łóżka tapicerowane to jedne z tych mebli, które pasują praktycznie do każdego wnętrza. Będą świetnie wyglądać zarówno w klasycznie, jak i nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Mogą być wykonane z drewna lub płyty i obite niemal dowolnym rodzajem tkaniny, dzięki czemu ich wygląd wpasuje się w nawet najbardziej wymagające gusta. W łóżkach tapicerowanych uwagę najczęściej przykuwa do siebie ich wezgłowie. Element ten może mieć nie tylko różną wielkość, ale również formę lub kształt. Z tego powodu jest idealnym elementem dekoracyjnym każdej sypialni. Co istotne, łóżka tapicerowane mogą być wyposażone w praktyczny pojemnik na pościel. To niezwykle funkcjonalny schowek, który na pewno Ci się przyda.

Poznaj zalety łóżek tapicerowanych!

Jedną z największych zalet łóżek tapicerowanych jest możliwość wyboru koloru tkaniny obiciowej. Warto zaznaczyć, że wybór ten jest naprawdę szeroki. Dopasowanie barwy tkaniny sprawi, że łóżko będzie idealnie pasowało do wnętrza. Możliwość doboru barwy przyda Ci się zarówno wtedy, gdy zależy Ci na utrzymaniu designu w jednej tonacji, jak i wtedy, gdy szukasz pomysłu na ciekawe kontrasty.

Łóżka tapicerowane – dlaczego warto je wybrać? Poznaj ich najważniejsze zalety!

Możliwość wyboru obicia 

Decydując się na łóżko tapicerowane, możesz samodzielnie wybrać rodzaj obicia, jego fakturę i barwę. Pozwala to w pełni dopasować mebel do swojego gustu i wymagań. 

Idealne dla dzieci

Zaletą łóżek tapicerowanych jest także to, że charakteryzują się one znacznie większym bezpieczeństwem użytkowania niż modele klasyczne. Jak wiadomo, maluchy mają głowę pełną różnych pomysłów i nie zawsze są uważne podczas ich realizacji. Z tego powodu łóżka tapicerowane są doskonałym wyborem do sypialni dziecka. Zwykle nie mają one ostrych krawędzi, które mogą powodować urazy. 

Solidne tkaniny obiciowe 

Wybierając łóżko tapicerowane, zwróć uwagę na tkaniny obiciowe, które są współcześnie stosowane do produkcji tego typu mebli. Większość z nich ma właściwości plamoodporne. Co więcej, zwykle są one wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wycieranie. Ich czyszczenie jest proste i z pewnością nie przysporzy Ci większych problemów, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pięknym wyglądem swojego łóżka przez długie lata.

Dopasowane wymiary 

Łóżka tapicerowane to także wygoda – ich wymiary dobierane są w taki sposób, by zapewniały komfort wchodzenia i schodzenia z mebla. To ważny aspekt, który ma duże znaczenie podczas codziennego użytkowania. 

Bardzo szeroki wybór praktycznych, a zarazem efektownych łóżek tapicerowanych znajdziesz w e-sklepie Meble Kenjoy. Sprawdź tę ofertę  i wybierz idealne łóżko, które nie tylko stanie się prawdziwą ozdobą Twojej sypialni, ale też z powodzeniem posłuży Ci przez lata!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment