Szukasz materiału, który pozwoli Ci ukryć nieestetyczne łączenia i stworzyć niezwykłe dekoracje do Twojego domu? Postaw na listewki drewniane. Prostota obróbki i urok naturalnego materiału sprawiają, że są niezastąpione w każdej pracy wykończeniowej. Sprawdź, gdzie je zastosować i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.
Zastosowanie listewek drewnianych
Drewno wykorzystywane jest jako budulec, a także dekoracyjne wykończenie detali. Doskonale sprawdza się do maskowania styków płaszczyzn i nieestetycznych elementów konstrukcyjnych. Montując listewki drewniane poprawisz wygląd drzwi i ochronisz ściany przed uszkodzeniami oraz kruszeniem. Stworzysz kreatywne ozdoby do swojego wnętrza i ocieplisz je naturalną barwą drewna. Dzięki nim łatwo zrobisz ażurowe zabudowy i pergole w ogrodzie, a także zbudujesz ścianki działowe w domu. Wykorzystasz je do ukrycia szpar między meblami w zabudowie a ścianą lub podłogą. Zabezpieczą szczeliny przed gromadzeniem się kurzu i brudu, nadając całości estetycznego wyglądu.
Zalety stosowania listewek drewnianych
Ogromną zaletą wykorzystywania listewek drewnianych jest możliwość ich wykończenia w dowolny sposób. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do charakteru wnętrza i panującej tam kolorystyki. Jeśli chcesz wydobyć ich naturalną barwę wystarczy, że je polakierujesz, zabejcujesz lub zaolejujesz. Możesz je także pomalować farbą kryjącą na dowolny kolor, który będzie współgrał z barwą ścian lub mebli.
Na co zwrócić uwagę, wybierając listewki drewniane?
Przede wszystkim dopasuj je do potrzeb swojego projektu. Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, mają szeroki zakres zastosowań. Np. w e-sklepie Wszystko Dla Domu znajdziesz zarówno opaski drzwiowe, kątowniki, listwy karniszowe, kantówki, ćwierćwałki, listwy montażowe, jak i popularne drewniane listwy przypodłogowe. Jednym słowem dzięki bogatemu wyborowi dostępnych na rynku listewek drewnianych jesteś w stanie kompleksowo wykończyć budynek.
Wybierając listwy, zwróć uwagę na to, czy są wykonane z dobrego gatunkowo drewna. Nie powinny mieć sęków ani być klejone. Dzięki temu zachowają optymalne właściwości i będziesz mieć pewność, że szybko się nie zniszczą. Zdecyduj się na rodzime gatunki, takie jak drewno sosnowe, świerkowe lub lipowe. Zamontujesz je bez obaw, że pękną w trakcie pracy. Ich gładka powierzchnia sprawi, że nie będą odstawać od płaszczyzny i zaprezentują się wyjątkowo estetycznie. Pamiętaj – zawsze stawiaj na jakość, a zapewnisz sobie trwałość na lata.