Kwiaty kwitnące w sierpniu – kolorowe lato w ogrodzie

Kwiaty kwitnące w sierpniu - kolorowe lato w ogrodzie

Sierpień w ogrodzie to miesiąc obfitujący w kwitnienia wielu roślin. Spędzone w nim chwile odpoczynku są dla nas prawdziwym wybawieniem, a piękne, kolorowe kwiaty tylko potęgują to uczucie. Zasadzone kilka miesięcy wcześniej teraz mogą ukazać się w swojej całej okazałości. Jakie rośliny kwitną w sierpniu? Kiedy najlepiej je zasadzić, aby cieszyły nas latem? Sprawdź listę najpopularniejszych wakacyjnych kwiatów, które musisz mieć w swoim ogrodzie.

Ketmia syryjska odmiana Marina

Ketmia syryjska to pięknie kwitnący krzew. Bardzo często można spotkać się z jej potoczną nazwą, jaką jest hibiskus ogrodowy. Jest podobna do ketmii chińskiej, która jest rośliną doniczkową – nie nadaje się do uprawy w gruncie. Odmiana Marina charakteryzuje się swoim wyprostowanym pokrojem i przepięknymi, dekoracyjnymi kwiatami. Ich środek jest purpurowy, a im bardziej na zewnątrz tym stają się fioletowo-niebieskie. Ketmia syryjska Marina zakwita w sierpniu i utrzymuje się do października. Do gruntu młode sadzonki sadzi się w czerwcu.

Ketmia syryjska odmiana Marina
Ketmia syryjska odmiana Marina

Funkia Big Daddy

Hosta Big Daddy to jedna z wyższych funkii o pięknych dużych liściach, które charakteryzują się kredowo niebieskim kolorem i sercowatym, zaokrąglonym pokroju. Pięknie rozkwita latem – na przełomie lipca i sierpnia – na biało. To królowe cienia, które zakrywają nieestetyczne miejsca, np. pod koronami drzew, gdzie inne rośliny niechętnie rosną. Funkię Big Daddy zaleca się sadzić od początku kwietnia do końca września.

Funkia Big Daddy
Funkia Big Daddy

Rozchodnik okazały Brillant

Brillant to niezwykle ciekawa odmiana rozchodnika. Jego atutem są nierozgałęzione i zielonolistne pędy, na których od sierpnia do października pojawiają się różowo-czerwone kwiaty. Nie jest rośliną wymagającą, dlatego z powodzeniem może być uprawiana przez początkujących ogrodników. Warto jednak wiedzieć, że lubi stanowiska nasłonecznione. Rozchodnik okazały Brillant najlepiej sadzić od początku kwietnia do końca września.

Rozchodnik okazały Brillant
Rozchodnik okazały Brillant

Hortensja bukietowa Kyushu

Przepiękny krzew, jakim jest hortensja bukietowa Kyushu charakteryzuje się sztywno wyprostowanymi pędami, a także zielonymi i lekko błyszczącymi liśćmi. Jednak to jej kwiatostany pojawiające się na przełomie sierpnia i września zasługują na prawdziwe uznanie. Są wysmukłe, bardzo duże i stożkowate na końcach pędów. Część kwiatów płonnych pozostaje płodna i cudownie pachnąca, co przyciąga owady. Zaleca się sadzenie od początku kwietnia do początku sierpnia.

Hortensja bukietowa Kyushu
Hortensja bukietowa Kyushu

Liliowiec ogrodowy Strawberry Candy

Bylina liliowiec ogrodowy Strawberry Candy posiada bardzo efektowne kwiaty, które zakwitają podwójnie – pierwszy raz w lipcu, a drugi od sierpnia do września. Charakteryzują się delikatną barwą, gładkiego różu z ciemnym okiem na środku i złocistym gardłem. Płatki są okrągłe z lekko pofalowanym brzegiem. Liliowce można sadzić wczesną wiosną, a także końcem lata i jesienią.

Liliowiec ogrodowy Strawberry Candy
Liliowiec ogrodowy Strawberry Candy

Kwiaty kwitnące w sierpniu

Jak widać w sierpniu, w ogrodzie można spotkać różnego rodzaju byliny kwiaty, które zdobią go swymi kolorami. Warto wcześniej wybrać któreś z nich. Sierpień to również świetny czas na uprawę rabat – być może jeszcze skusisz się na zasadzenie kilku różnorodnych kolorystycznie kwiatów?

Możesz także przeczytać

Leave a Comment