Kabina prysznicowa ze szkła – zalety i wady

Kabina prysznicowa ze szkła - zalety i wady

Przeglądając oferty w sieci lub przechadzając się pośród ekspozycji sklepowych, niezwykle trudno jest dostrzec różnicę pomiędzy kabinami wyposażonymi w szkło a ich odpowiedniczkami z pleksi. Jedynym wskaźnikiem jest cena, która w przypadku kabin ze szkłem jest wyższa średni o 25%. Należy przypuszczać, że jest to czymś uzasadnione, być może chodzi o jakość, trwałość lub komfort użytkowania. Jakie zalety wynikają z zakupu kabin prysznicowych ze szkłem? Czy są jakieś wady? Sprawdźmy.

Szkło pod prysznicem, fakty i mity 

W wielu przypadkach o ostatecznym wyborze kabiny prysznicowej decydują zasłyszane pokątnie opinie i wyrobione na ich podstawie przekonania.

Bezpieczeństwo 

Jednym z nich jest obawa, że szyba może stanowić niebezpieczeństwo w przypadku pęknięcia, a nawet rozbicia. Wiele osób utożsamia szkło w kabinie z przeszkleniami okiennymi. Czy mają rację?

Nie. Przy produkcji kabin prysznicowych stosuje się szkło hartowane, które przechodzi surowe teksty bezpieczeństwa odwzorowujące sytuację przypadkowego zderzenia człowieka z szybą. Partia zostaje dopuszczona na rynek, jeśli żadna z poddanych badaniu próbek nie pęknie albo rozpadnie się na bardzo małe fragmenty bez ostrych krawędzi.

Jednak najbardziej wiarygodnym weryfikatorem jest samo życie. Autor zadał sobie trud sprawdzenia obecności ewentualnych doniesień medialnych dotyczących przypadków poranienia na skutek pęknięcia szyby w kabinie prysznicowej. Liczba znalezionych przypadków jest równa zeru. Czy to możliwe, że w dobie portali społecznościowych fakt ten uległ przeoczeniu? Odpowiedź wydaje się oczywista.

Osoby zainteresowane większą dawką informacji odsyłamy na stronę firmy iSzkło.

Ostatnim argumentem przemawiającym do wyobraźni niech będzie rywalizacja producentów i dystrybutorów kabin prysznicowych. Budowanie świadomości marki trwa latami, proces ten często pochłania ogromne środki finansowe. Powstaje zatem pytanie, która firma lekkomyślnie wypuściłaby na rynek produkt niesprawdzony i pozbawiony atestów bezpieczeństwa? Z całą pewnością na rynkach europejskich takie podmioty nie mają prawa bytu.

Cena 

Kolejnym kryterium podlegającym ocenie jest koszt kabiny prysznicowej ze szkła. Panuje przekonanie, iż inwestycja w ten produkt, to zbędna rozrzutność. Dopiero remont kabiny spowodowany uszkodzeniem pleksi skłania do refleksji, że jednak lepiej było nabyć kabinę trwalszą i stabilniejszą. Warto przy tym pamiętać, że naprawa kabiny, to nie tylko wymiana ścianki. To także przedsięwzięcie logistyczne (pleksi trzeba znaleźć, zamówić odpowiedni wymiar, dostarczyć). Sprawa się komplikuje w przypadku kiedy kabina prysznicowa zajmuje powierzchnię łazienki od ściany do ściany. Dzieje się tak w przypadku małych łazienek połączonych z toaletą, występujących w budownictwie wielorodzinnym. Nawet kilkaset złotych zaoszczędzonych przy zakupie nie jest w stanie zrekompensować użytkownikowi stresu związanego z naprawą kabiny.

Kabina prysznicowa ze szkła gwarantuje wytrzymałość na długie lata.

Kabina prysznicowa ze szkła, korzyści

Największą zaletą kabin prysznicowych ze szkła jest bez wątpienia ich estetyczny wygląd. Szkło idealnie komponuje się z ceramiką budowlaną, drewnem i kamieniem. Sprawia wrażenie komfortu i elegancji.

  • Trwałość;
  • Odporność na uszkodzenia mechaniczne;
  • Bezpieczeństwo;
  • łatwość konserwacji;
  • Dostępność;
  • Bogate wzornictwo;
  • i wiele innych.

Wady? Niezadowolenie może budzić cena, jednak biorąc pod uwagę rosnącą podaż, jest nadzieja, że i to się zmieni.

A nawet, gdyby nie, to przecież nikt nie ceni tego, co można mieć za bezcen, prawda?

Kabina prysznicowa ze szkła - zalety i wady

Leave a Comment