Jakie wady i zalety mają ogrodzenia z siatki zgrzewanej?

Jakie wady i zalety mają ogrodzenia z siatki zgrzewanej?

Ogrodzenia to jeden z ważniejszych elementów każdej nieruchomości. Zabezpiecza ono teren będący prywatną własnością przed dostępem nieupoważnionych osób. Na rynku istnieje wiele opcji budowy ogrodzenia. Jedna z nich to siatka zgrzewana, którą być może miałeś okazję oglądać wcześniej. Po czym można rozpoznać siatkę zgrzewaną i czym się różni od tradycyjnych siatek plecionych? Przede wszystkim tym, że poszczególne druty są ze sobą zgrzane, tworząc wytrzymałą konstrukcję. Siatki zgrzewane również dostarczane są w rolkach, tak jak siatki plecione, ale mają nad nimi znacznie więcej korzyści. Jakich? O tym przeczytasz poniżej.

Dlaczego siatka zgrzewana to dobry wybór?

Jest lekka i bardzo wytrzymała, a do tego odporna na uszkodzenia. Ogrodzenia z siatki zgrzewanej coraz częściej pojawiają się w naszym sąsiedztwie. Jest to szczególnie istotne, jeśli ogrodzenie jest narażone na uderzenia piłką. Wybrzuszenia widoczne w ogrodzeniu z siatki plecionej są praktycznie nie do wyprostowania. Siatka zgrzewana ma tę przewagę, że bez większych trudności ją wyprostujemy, przywracając ogrodzeniu jego dawny, ładny wygląd. Inne korzyści to atrakcyjna cena i brak problemów związanych z równomiernym naciąganiem siatki na drutach. Należy także wspomnieć o tym, że jeśli dojdzie do jej miejscowego uszkodzenia, dostępne są metody wstawienia nowego odcinka, tak by nie odróżniał się od wcześniejszego.

W jaki sposób mocuje się siatki zgrzewane?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które planują samodzielnie wykonać ogrodzenie z siatki zgrzewanej. Jej mocowanie jest bardzo szybkie i proste, a wykonanie tej czynności ułatwiają specjalne akcesoria, tworzące cały system ogrodzeniowych. Specjalne zapinki umieszcza się w listwach słupkowych, a następnie rozwieszana jest na nich siatka. Ona sama jest pokryta warstwą tworzywa, chroniącą przed korozją, a także nadającą wybrany kolor. Najczęściej występujące w sprzedaży to antracyt, zielony i brązowy. Niska waga siatek zgrzewanych to kolejny powód, aby to właśnie one tworzyły ogrodzenie posesji. Nie można również przemilczeć faktu, jak prosta jest obróbka takiej siatki. Przycinanie jej na wymiar możliwe jest z pomocą klasycznych kleszczy lub cążek i nie wymaga użycia żadnej nadmiernej siły. Natomiast jeśli chodzi o żywotność, to plecione siatki ogrodzeniowe objęte są 20-letnią gwarancją producenta, dająca pewność, że wykonane z nich ogrodzenia będą nam służyć długo i niezawodnie przez wiele lat. Podsumowując, siatka zgrzewna to doskonały wybór, łączący w sobie zalety niskiej ceny, dużej trwałości oraz wysokiej estetyki.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment