Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. To jedno z największych zamieszań, jakie wprowadzamy do swojego życia. Jednak umiejętne przygotowanie przeprowadzki. Prowadzenie działań w sposób zorganizowany pozwoli unikać niepotrzebnego stresu.

Jak zorganizować samodzielnie przeprowadzkę? Jak dokładnie wszystko zaplanować, by całość odbyła się niezwykle szybko, bezpiecznie i w sposób bezstresowy?

Dobry plan działania pozwoli na komfortową przeprowadzkę

Nie ma co się oszukiwać. Odkładanie w nieskończoność spraw związanych z przeprowadzką, wprowadzi jeszcze większe zamieszanie i stanie się powodem wielu nieprzespanych nocy. Dlatego dobrze jest zaplanować wszystkie detale przeprowadzki kilka tygodni przed rozpoczęciem przenoszenia dobytku na nowe miejsce. Mowa więc o dokładnym przejrzeniu rzeczy, które trzeba spakować. Rzeczy te, dobytek warto podzielić na kilka grup i pakować w różnym czasie.

Jeżeli przeprowadzamy się samodzielnie i nie korzystamy z pomocy firm przeprowadzkowych, trzeba odpowiednio wcześniej umówić się np. z rodziną czy znajomymi. Chcąc zamówić firmę od przeprowadzek, warto to zrobić wiele tygodni wcześniej, tak aby mieć, jak największy wybór, czyli postawić na usługi najlepszych w branży.

Jak pakować dobytek?

Przygotowując się do przeprowadzki w Krakowie, należy zgromadzić odpowiednie kartony, pudełka oraz worki, które pozwolą spakować kolejne rzeczy z naszego domu. Tak jak już wcześniej napisano, segregowanie rzeczy według użyteczności ma sens. Dzięki temu kilka tygodni przed terminem przeprowadzki można już spakować te przedmioty, które nie będą użytkowane. Dobrze jest także wykonać swoisty rachunek sumienia. Mowa o odrzuceniu sentymentów i wyrzuceniu tych przedmiotów, które tak naprawdę zajmują tylko miejsce, a nie są do niczego potrzebne.

Pakowanie powinno być w pełni profesjonalne, czyli przedmioty, które mogą łatwo ulec zniszczeniu, warto zabezpieczyć, np. starymi gazetami czy też folią bąbelkową. Innym ciekawym rozwiązaniem przy pakowaniu dobytku, szczególnie odzieży oraz pościeli, jest wykorzystanie foli próżniowej. Dzięki temu przedmioty te będą zajmowały zdecydowanie mniej miejsca.

Wszystkie kartony warto podpisać w taki sposób, aby w nowym domu było wiadomo, gdzie znajdują się konkretne przedmioty. Brak stworzenia odpowiednich etykiet na kartonach spowoduje, że dojdzie do zamieszania i szukania konkretnej rzeczy w kolejnych kartonach.

Mała walizka na dzień przeprowadzki

Pakując domowy dobytek, należy przygotować sobie małą walizkę, w której to wylądują najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku. Mowa przede wszystkim o odzieży, bieliźnie czy też środkach do higieny osobistej.

Noszenie ciężkich i dużych przedmiotów

O ile odzież, czy drobne elementy wystroju wnętrz można spakować do kartonów, pudełek, tak pojawia się problem z rzeczami, które mają zdecydowanie większe gabaryty. Przy ich noszeniu, jeżeli już nie zamawiamy usług przeprowadzek, warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób. Zatem należy liczyć się z kosztem, związanym z wynajmem osób do noszenia np. mebli.

Komu nie uśmiecha się samodzielnie organizowanie przeprowadzki, powinien skorzystać z pomocy profesjonalistów. Współpraca z firmą przeprowadzkową to gwarancja w pełni skoordynowanych działań, dzięki czemu przeprowadzka nie będzie powodowała zbyt wielu stresów.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment