JAK ZAMONTOWAĆ LISTWY PRZYSUFITOWE?

Ozdobne listwy przysufitowe to jeden ze sposób na wykończenie ścian i sufitów. Kiedyś sztukateria kojarzona była z wysoce luksusowym produktem. Dawniej robione były one ręcznie dlatego nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, w dzisiejszych czasach zastąpiono je lekkimi i tanimi w wykonaniu styropianowymi ozdobnymi profilami.

Ozdobne listwy przysufitowe to jeden ze sposób na wykończenie ścian i sufitów. Kiedyś sztukateria kojarzona była z wysoce luksusowym produktem.  Dawniej robione były one ręcznie dlatego nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, w dzisiejszych czasach zastąpiono je lekkimi i tanimi w wykonaniu styropianowymi ozdobnymi profilami. Od kilku lat cieszy się on coraz większą popularnością. Sprawdza się świetnie w łączeniu ściany z sufitem tworząc idealną całość.

DEKORACYJNE LISTWY

Jeśli chcesz, żeby Twoje wnętrze odznaczało się czymś wyjątkowym, warto jest zainwestować w listwy przysufitowe dekoracyjne. Na rynku można znaleźć bogatą ofertę ozdobnych gzymsowych listew. Dekoracje ścienne można zastosować w niemalże każdym wnętrzu. Stosuje się je do wykończenia ścian, lub jako ozdobę ścienną. Idealnie sprawdzi się w klasycznych wnętrzach jak również w nowoczesnych.  Do bardziej nowoczesnych aranżacji można dobrać listwy przysufitowe z oświetleniem, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Listwy oświetleniowe są wyposażone w lampki LED. Zaletą zastosowania listew oświetleniowych pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie.
Listwy przysufitowe można idealnie dopasować do naszego wnętrza. Listwy styropianowe produkuje się ze styropianu o twardości EPS 200, EPS 150, EPS 100 czy EPS 70.
Listwy można bez problemu idealnie dopasować kolorystycznie do każdego wnętrza, malując je na dowolny kolor, lub pozostawiając je w wersji sklepowej- białej.

MONTAŻ STYROPIANOWEJ SZTUKATERII

Przed zakupem listew, musimy dokładnie odmierzyć ile ich potrzebujemy, nie zapominając ile mamy narożników w danym pokoju. Gotowe naroże można kupić wraz z listwami. Musimy dokładnie wyliczyć ile potrzebujemy naroży wewnętrznych i zewnętrznych. Pamiętajmy, aby zakupić klej montażowy, przeznaczony do tego typu prac. Montaż listew przysufitowych może wydawać się łatwy, niestety wymaga on dużej precyzji podczas docinania narożników. Pomoże nam w tym, skrzynka uciosowa. Musimy pamiętać, aby zawsze wkładać listwę do przycięcia, wzorem do góry. Do przycinania listew używamy tylko i wyłącznie piłki o drobnych ząbkach.


Kiedy już zakupiliśmy wszystko i mamy przygotowany cały sprzęt, możemy zabrać się do pracy.
Zaczynamy od zamontowania wszystkich naroży.  Następnie wymierzamy długość potrzebnych listew i przycinamy do właściwej długości. Listwy, które mają znajdować się w rogach ścian przycinamy stosując zasadę: lewę ramię docinamy w prawym wycięciu skrzynki, prawe ramię docinamy w lewym wycięciu skrzynki. W Internecie dostępnych jest wiele filmików, na których jest pokazane krok po kroku jak zamontować listwy przysufitowe.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment