Jak wygląda wynajem transportu HDS? Przewodnik dla Klienta

Masz do przewiezienia kontener lub inny duży ładunek? Zapewne myślisz, że będzie to bardzo skomplikowane. Bo przecież trzeba go najpierw załadować na odpowiedni środek transportu, następnie przewieźć do miejsca docelowego, a na koniec jeszcze rozładować. Na dodatek będziesz potrzebować do tego różnych specjalistycznych sprzętów i ludzi do jego obsługi, co wygeneruje większe koszty. Rzeczywiście, nie jest to takie proste.

A co, jeśli powiemy Ci, że wszystkie te czynności można wykonać za pomocą tylko jednego pojazdu?

Tak, to jest możliwe dzięki transportowi HDS. Co to takiego? To kompleksowa usługa, w której wykorzystuje się samochody ciężarowe wyposażone nie tylko w przyczepę, ale też w hydrauliczny dźwig samochodowy. Na czym polega? Zamontowany żuraw umożliwia szybki i prosty załadunek towaru na przyczepę i jego rozładunek po przewiezieniu w wyznaczone miejsce. Proste, prawda? Zobacz, jak wygląda wynajem transportu HDS, i sprawdź, dlaczego Ci się on opłaci.

Wynajem transportu HDS – od czego zacząć?

Najpierw zorientuj się, które wypożyczalnie w pobliżu świadczą takie usługi, i zapoznaj się z ich ofertą. Jest ich coraz więcej, więc znajdziesz je bez problemu. Koniecznie zwróć też uwagę na sprzęt, jakim dysponują. Dlaczego? Rodzaj pojazdu ma wpływ na cenę transportu. Nie wybierzesz przecież przewoźnika, który w swojej flocie ma tylko wielkie ciężarówki, kiedy Twój ładunek zmieści się na samochodzie dostawczym. Nie wszystkie pojazdy poradzą sobie też w trudnym terenie, a może właśnie w takie miejsce ma dotrzeć towar. Czasem liczyć się będzie wysięg albo udźwig żurawia. Dlatego najlepiej skontaktuj się z wybraną firmą i powiedz, co i gdzie chcesz przewieźć. Pracownicy znają się na rzeczy i pomogą Ci określić, jaki samochód będzie potrzebny.

Co przewieziesz transportem HDS?

To największa zaleta takiej usługi. Transportem HDS przewieziesz niemal wszystko. Kontenery? Maszyny i urządzenia? Materiały budowlane? Rusztowania? Samochody? Agregaty? Altany a nawet łodzie? Tutaj nic nie jest wyzwaniem. Musisz załadować i wywieźć gruz? Samochód z wywrotką rozwiąże ten problem.

Wynajem HDS. A co z cenami?

Firmy stosują najróżniejsze metody ustalania cen, bo wpływ na nią ma wiele czynników np. rodzaj pojazdu czy ładunku. Nie ma jednej uniwersalnej stawki. Możesz się rozliczać za każdy przejechany kilometr albo roboczogodzinę.

Bardzo często jest to indywidualna wycena. Dużo zależy też od regionu. W wielkich miastach zapłacisz więcej niż w tych mniejszych. Przyjmuje się jednak, że średni koszt wynajmu HDS to ok. 3,5–4 zł za kilometr i 120 zł za roboczogodzinę.

Leave a Comment