Jak wybrać najlepszą skrzynkę gazową?

Jak wybrać najlepszą skrzynkę gazową

Podłączając gaz, nie można zapomnieć o skrzynce gazowej. Na rynku nie brakuje takich produktów, co sprawia, że niedoświadczony konsument może mieć trudność w zakupie konkretnego modelu. Czym się kierować przy wyborze skrzynki gazowej, żeby być w pełni zadowolonym ze złożonego zamówienia?

Jakie są właściwości skrzynki gazowej?

Zanim wybierze się określoną skrzynkę gazową, trzeba sprawdzić, czy jej budowa i zastosowane materiały oraz konstrukcja sprostają wymaganiom. Taka skrzynka ma być przede wszystkim dodatkowym zabezpieczeniem. Skrzynka gazowa chroni:

  • gazomierz,
  • zawór gazowy.

Przed czym zabezpiecza skrzynka gazowa? Przede wszystkim przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, czy środowiskowymi. Ponadto dzięki temu, że jest zamykana na klucz, nikt nieupoważniony nie będzie mieć dostępu do instalacji gazowej.

Jaka powinna być skrzynka gazowa?

Uniwersalna skrzynka gazowa

Najlepiej jakby skrzynka gazowa była uniwersalna, czyli nadawała się do montażu zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Nigdy nie wiadomo, które rozwiązanie okaże się lepsze. Dlatego warto zamówić taką skrzynkę na instalację gazową, która będzie odporna na trudy, z jakimi wiąże się jej obecność w obydwu takich strefach.

Skrzynka gazowa w odpowiednim kolorze

Warto również zwrócić uwagę na kolor skrzynki gazowej. Ma to szczególnie znaczenie, gdy pragnie się dostosować jej barwę do odcieni zastosowanych na ścianie. W ten sposób można schować instalację gazową w skrzynce, która dodaje uroku pomieszczeniu bądź elewacji, zamiast ją szpecić.

Plastikowa skrzynka gazowa, czy metalowa skrzynka gazowa

Materiał, z jakiego wykonana jest skrzynka gazowa, również nie powinien umknąć uwadze kupującego. Na rynku dostępne są głównie dwa warianty pod tym względem, czyli skrzynka stalowa i skrzynka z laminatu. Skrzynka gazowa z laminatu jest lżejsza i łatwiej ją zamocować, a jednocześnie nie jest tak trwała, jak stalowa.

Skrzynka wykonana z metalu jest ponadto o wiele bardziej odporna na różne warunki, w tym na opady gradu, uderzenia, czy uszkodzenia mechaniczne. Nie zużywa się po prostu w takim stopniu, jak skrzynka plastikowa przeznaczona na instalację gazową. Wszystkie rodzaje skrzynek gazowych można znaleźć w sklepie Sorbex, na stronie https://sorbex.pl/sklep/.

Skrzynka gazowa łatwa w obsłudze

Pomimo tego, że skrzynka gazowa musi chronić swoją zawartość, powinna też dać się łatwo otworzyć, gdy zagląda do niej upoważniona do tego osoba. By tak się stało, opłaci się sprawdzić, jak otwierają się drzwiczki. Informacja ta jest pomocna szczególnie, zanim tę skrzynkę się zamontuje. Można wtedy sprawdzić, czy wybrało się dla niej odpowiednie miejsce. A także, czypodczas próby otworzenia, drzwiczki nie napotkają na przeszkodę w postaci przedmiotów, które są w zbyt bliskim sąsiedztwie.

Większa skrzynka gazowa, czy mniejsza?

Dobór skrzynki gazowej pod względem wymiarów bywa kłopotliwy. Nie każdy ma bowiem przestrzenną wyobraźnię, by zwizualizować „suche” dane na papierze, czy na ekranie monitora. Warto więc zawsze spróbować przenieść podane wymiary na ścianę, by zorientować się, jak wiele miejsca będzie trzeba przeznaczyć na montaż takiego dodatku w swoim domu. Mając zaś w planach zamocowanie skrzynki gazowej na zewnątrz, nie zawsze właściciel domu chciałby, by przedmiot ten mocno rzucał się w oczy.

To, czy skrzynka gazowa powinna być większa, czy mniejsza, zależy też od rodzaju przedmiotów, jakie mają się w niej znaleźć. Im będzie ich więcej, tym większa będzie potrzebna przestrzeń wewnątrz i tym samym większa skrzynka na instalację gazową.

Gdzie kupić skrzynkę gazową?

skrzynkę gazową warto zaopatrzyć się w sklepie, który ma szeroki wybór takiego asortymentu. Wspomniany serwis Sorbex ma ich całkiem sporo, dlatego warto zapoznać się z jego ofertą i porównać skrzynki gazowe. Z pewnością uda się wybrać wówczas tę najbardziej dogodną skrzynkę na akcesoria gazowe.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment