Jak dobrać rodzaj i kolor rolet do wystroju wnętrza?

Rolety powinny być zarówno praktyczne, jak i ładne i dobrane do stylu wnętrza, w tym celu warto zastanowić się nad ich kolorem i rodzajem. Podpowiadamy, jakie rolety sprawdzą się w poszczególnych stylach pomieszczeń, o czym pamiętać przed wyborem konkretnego modelu.

W jakich wnętrzach rolety dzień noc?

Dzień noc to najbardziej uniwersalne rolety, które sprawdzą się w wielu wnętrzach. Są proste, estetyczne i niezwykle funkcjonalne, dzięki specjalnej konstrukcji, łączącej pasy tkanin o różnej przezroczystości, można za ich pomocą łatwo dopasować natężenie światła do swoich potrzeb. Dzięki czemu rolety dzień noc sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i w przestrzeni pracowniczej. W sprzedaży rolety dzień noc dostępne są w różnych kolorach, przez co łatwo można je dopasować zarówno do jasnych, jak i ciemnych wnętrz. Przy białych lub kremowych ścianach, dobrze sprawdzą się modele w kontrastujących barwach, które nadadzą nieco charakteru całej aranżacji. Jak już wspomnieliśmy, ten typ rolet wewnętrznych jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych przestrzeniach. Kolor rolety warto również wybrać zgodnie z kolorem pozostałych dodatków, jeśli w salonie dominują błękitne dekoracje, warto postawić na rolety o tym samym odcieniu.

Jakie rolety do wnętrz w stylu boho?

Wnętrza w stylu boho cieszą się ostatnio szczególnie dużą popularnością, są lekkie, niezwykle przytulne i przyjemne dla oka. Choć w tak urządzonych pokojach częściej można spotkać firanki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla odmiany zamontować tam rolety. A na jaki model warto się zdecydować? W pokojach boho najlepiej sprawdzą się lekkie rolety bambusowe, które stworzą klimatyczną aranżację o nieco orientalnym charakterze. Ich konstrukcja opiera się na cienkich listewkach, połączonych ze sobą przeszyciami, które delikatnie przepuszczają promienie słoneczne. Rolety bambusowe oprócz ładnego wyglądu mają jeszcze jedną ważną zaletę – są niezwykle wytrzymałe. Mogą jednak sprawiać problem przy czyszczeniu.

Plisy w minimalistycznych wnętrzach

Plisy świetnie wyglądają na małych oknach. Jednak ten typ rolet zakrywa wyłącznie określony fragment, na przykład górną lub dolną część okna. Zwykle są to proste, jednokolorowe modele, z wyglądu przypominające harmonijkę, dlatego dobrze będą się prezentować w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, gdzie stawia się na niezbyt skomplikowane konstrukcje. W tym przypadku najlepiej wybrać plisy w jakimś neutralnym kolorze, na przykład białe, czarne lub szare. W eleganckich salonach, dobrze mogą prezentować się również ciemnobrązowe modele.

O czym pamiętać, wybierając kolor rolety?

Przede wszystkim o kontraście, rolety nie powinny być w tym samym odcieniu co kolor ścian. Kluczowy jest również zakres doświetlenia wnętrza, jeśli okna wychodzą na północną stronę (która jest słabo oświetlona), warto pomyśleć o jasnych roletach, najlepiej takich półprzezroczystych – dobrze sprawdzi się tu na przykład model dzień noc. Warto również pamiętać, że ciepłe kolory rolet mogą skutecznie ożywić wnętrze, warto więc zdecydować się na nie przy białych lub jednokolorowych, bardzo jasnych ścianach.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment