Huśtawki ogrodowe i inne elementy z drewna

Spędzając czas w ogrodzie, szczególnie wiosną i latem, ale też jesienią, kiedy temperatura nadal sprzyja aktywnościom na zewnątrz dobrze jest mieć miejsce do odpoczynku.

Spędzając czas w ogrodzie, szczególnie wiosną i latem, ale też jesienią, kiedy temperatura nadal sprzyja aktywnościom na zewnątrz dobrze jest mieć miejsce do odpoczynku. Czytanie książki, słuchanie śpiewu ptaków czy miejsce zabaw dla dzieci – w tym celu doskonale sprawdzi się huśtawka ogrodowa

Jest to bez wątpienia niezastąpiony element każdego ogrodu, ale i doskonałe miejsce do spędzania czasu na zewnątrz. Huśtawki drewniane ogrodowe od dawien dawna spotkać można było również w parkach czy na placach zabaw dla dzieci, gdzie można było wygodnie usiąść i odpocząć. 

Huśtawka drewniana sprawdzi się doskonale nie tylko w ogrodzie, ale i na tarasie! Poranna kawa pośród promieni słońca, miejsce do czytania książki czy do spędzania czasu z rodziną. Bez wątpienia huśtawka będzie strzałem w dziesiątkę! 

Budki lęgowe i karmniki dla ptaków do ogrodu i nie tylko 

W ogrodzie doskonale prezentują się różnego rodzaju dodatki i elementy z drewna. Zastanawiając się, co wybrać warto wziąć pod uwagę przedmioty, które jednocześnie będą wyśmienicie spełniały się w swojej roli, a nie tylko ładnie się prezentowały. Do tego typu produktów możemy zaliczyć m.in. karmniki dla ptaków – pięknie prezentują się powieszone na drzewie, a przy tym stanowią miejsce pokarmu dla ptaków. 

Biorąc pod uwagę obecny stan upraw rolnych, rozwój cywilizacji i nowoczesne budownictwo ptakom o wiele trudniej znaleźć pożywienie czy zbudować bezpieczne gniazdo. Dlatego też jeśli tylko istnieje taka możliwość warto w naszej okolicy zamontować budki lęgowe, które doskonale będą tworzyć bezpieczne schronienie i miejsce wylęgu dla piskląt. Budki możemy wieszać w ogrodzie – na ścianie budynku, na drzewie, w parku i na działce czy w lesie. Pamiętajmy, aby dopasować typ budki lęgowej dla ptaków występujących w naszej okolicy. Dzięki temu silniejsze okazy nie będą przejmowały miejsca wylęgu mniejszych i słabszych gatunków. 

Drewniane donice na taras i do ogrodu 

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna motywuje nas do zakupu nowych dodatków do ogrodu czy na taras. Nowe rośliny, ale i donice, w których to kwiaty czy krzewy będą się pięknie prezentować. Świetnie sprawdzą się przykładowo drewniane donice, które pasują wręcz do każdego ogrodu! 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment