Drzwi przesuwne. Jakie są plusy montażu?

Drzwi przesuwne. Jakie są plusy montażu?

Drzwi przesuwne to modny element do zaaranżowania praktycznie każdego wnętrza. Pozwalają oszczędzić przestrzeń i funkcjonalnie ją podzielić. Przykuwają wzrok lub dyskretnie zachowują prywatność. Jakie jeszcze plusy drzwi przesuwnych można wymienić?

Drzwi przesuwne w każdym wnętrzu

Różnorodność materiałów i wzorów drzwi przesuwnych sprawia, że wpiszą się w każdy styl danego wnętrza. Dzięki temu drzwi przesuwne są ponadczasowym elementem, który nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale także pomaga funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń.

Nie zajmują miejsca, mogą być subtelne lub stanowić mocny akcent, pomogą wydzielić osobną szafę lub pomieszczenie, zasłonić wnęki, oddzielić od siebie strefy funkcjonalne w domu. Sprawdzą się w miejscach publicznych, posłużą jako ruchome ściany w biurze lub wąskiej przestrzeni, pomagając ją dodatkowo oświetlić i powiększyć optycznie.

Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

Spośród najpopularniejszych systemów drzwi przesuwnych (https://bonmario.com/dom-i-ogrod/system-drzwi-przesuwnych.html) możemy wyróżnić modele montowane na ścianie i wewnątrz niej.

Jeśli komuś zależy na minimalizmie i dyskrecji, może ukryć prowadnice drzwi w kasecie wewnątrz ściany. Co prawda takie rozwiązanie skutkuje lepszym wyciszeniem, jednak musimy liczyć się z małym remontem, umożliwiającym ukrycie systemu. Wewnątrzścienny system drzwi przesuwnych nadaje się do lekkich konstrukcji drzwi.

Kolejnym chętnie wybieranym sposobem montażu drzwi przesuwnych jest montaż naścienny. Ten rodzaj montażu pozwala na całkowite wyeksponowanie drzwi na tle ściany. Dzięki temu możemy wybrać niepowtarzalny wzór, kolor i materiał drzwi, który podkreśli charakter naszego domu.

Drzwi przesuwne. Jakie są plusy montażu?

System drzwi przesuwnych na długie lata

Decydując się na drzwi przesuwne musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wytrzymałość elementów systemu oraz sprawdzić możliwości konstrukcyjne ściany, na której chcemy je zamontować. Bardzo ważne jest także dokonanie starannych pomiarów otworów drzwiowych. System drzwi przesuwnych powinien być funkcjonalną ozdobą na długie lata, dlatego aby mieć pewność, że odpowiednio dobierzemy konstrukcję, warto skonsultować się z odpowiednim fachowcem.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment