Dobierz odpowiednie akcesoria, aby podczas porządków nie przeciążać kręgosłupa

Regularne sprzątanie może dać w kość, ale dzięki odpowiednim akcesoriom nie trzeba przejmować się bolącymi plecami!

Sprzątanie dla wielu osób jest poważnym problemem, ponieważ może powodować nadmierne obciążenie kręgosłupa. Wówczas nawet zwykłe umycie podłogi w domu może zakończyć się dolegliwościami bólowymi trwającymi aż przez kilka dni.

Są jednak skuteczne sposoby na to, aby zapobiegać bólom pleców podczas sprzątania. Tutaj szczególnie pomocne będą różnego rodzaju akcesoria do sprzątania!

1. Mop do mycia podłóg

Nie ma chyba bardziej uniwersalnego narzędzia do sprzątania niż mop. Dzięki niemu możemy wytrzeć podłogę szybko i sprawnie, bez potrzeby robienia tego na kolanach.

W sprzedaży czeka na nas wiele modeli mopów. Możemy zdecydować się np. na Leifheit mop, który dzięki zastosowaniu odpowiedniej końcówki szybko i skutecznie zbiera zanieczyszczenia z nawierzchni. Leifheit mop kupimy także z wieloma dodatkowymi akcesoriami, aby sprzątanie było jeszcze łatwiejsze!

2. Drążek do mycia okien

Mycie okien także może być bardzo męczące, a przy tym także niebezpieczne, gdy chcemy utrzymać w czystości te okna, które znajdują się na znacznej wysokości. Wtedy najlepszym wyborem będzie zastosowanie specjalnego drążka teleskopowego do mycia okien i innych typów przeszkleń.

Drążki do mycia okien pozwalają na dosięgnięcie okien oraz innych powierzchni szklanych nawet na dużych wysokościach. Końcówki wyposażone są w odpowiednie ściereczki oraz w końcówki do zbierania nadmiaru wody. Dzięki temu możemy umyć okna dokładnie, a przy tym wygodnie i szybko!

3. Robot odkurzający podłogi

Aby podłoga była wolna od zanieczyszczeń, nie musimy wcale samodzielnie jej odkurzać! Dzisiaj w sprzedaży znajdziemy także specjalne roboty, które automatycznie usuną brud z nawierzchni. Robot samoczynnie odkurzy konkretne pomieszczenia, a następnie powróci do stacji bazowej, aby się naładować. My musimy tylko opróżnić jego pojemnik.

Takie roboty odkurzające są wprawdzie wyższym wydatkiem niż zwykły odkurzacz, ale dla osób narzekających na bolący kręgosłup będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment