Dmuchawa akumulatorowa- na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Dmuchawa akumulatorowa- na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wraz z przyjściem jesieni w ogrodzie pojawiają się pierwsze liście na trawniku. Usunięcie ich to bardzo uciążliwa i żmudna praca. Im działka jest większa, tym grabienie jest bardziej czasochłonne. Na szczęście tą czynność możemy sobie ułatwić za pomocą dmuchawy lub odkurzacza do liści. Oczyszczanie trawnika może być łatwe i przyjemne.

Dmuchawa do liści- zastępca grabi i miotły.

Dmuchawa do liści to wielofunkcyjne urządzenie. Jej głównym zadaniem jest pomoc w porządkach ogrodowych. Poradzi sobie nie tylko z liśćmi ale również oczyści trawnik z patyków i resztek trawy. W znaczny sposób ułatwi utrzymanie pięknego ogrodu jesienią. To nie wszystko, dmuchawa bardzo dobrze sprawdzi się także zimą. W szybki sposób oczyści podjazd ze świeżego śniegu. Również dobrze sprawdzi się do usuwania kurzu oraz innych niepożądanych śmieci z działki. Można nią usuwać zanieczyszczenia ze żwiru, dzięki ustawieniu lekkiego powietrza. Zastąpi grabie oraz miotłę. Dmuchawy do liści wytwarzają silny strumień powietrza. Dzięki temu działaniu, zdmuchuje liście i inne zanieczyszczenia ogrodu w jedno miejsce. Następnie w łatwy sposób zbieramy je w worki lub specjalny kontener. Jest to wygodne urządzenie na małych i dużych działkach porośniętych drzewami i innymi krzewami.

dmuchawa akumulatorowa do liści
dmuchawa akumulatorowa do liści

Którą dmuchawę wybrać?

Polskie marki w tym firma Dedra, oferują szeroki wybór profesjonalnych dmuchaw. Na rynku dostępna jest dmuchawa akumulatorowa DEDRA, elektryczna i spalinowa. Podczas zakupu należy określić przeznaczenie urządzenia. Czy jest nam potrzebne tylko do codziennych czynności w gospodarstwie domowym lub przemysłowy sprzęt, duży i mocny. Dmuchawa z silnikiem spalinowym ma bardzo wysoką wydajność. Urządzanie bardzo dobrze radzi się sobie nawet z dużą ilością liści, przeznaczone na duże powierzchnie. Jest ona duża i ciężka, z pewnością nie poradzi sobie z nią drobna osoba. Jej główną wadą jest generowany hałas, może być on uciążliwy dla sąsiadów. Dmuchawa do liści akumulatorowa to bardzo wygodne rozwiązanie. Cieszy się bardzo dużą popularnością wśród małych domowych gospodarstw. Jej główną zaletą jest bezprzewodowość, nie trzeba borykać się z kablem ciągnącym się po trawniku, który często jest za krótki. Unikniemy wielu przerw na przełączanie w inne miejsce. Przed użytkowaniem należy naładować akumulator i gotowe. Akumulatorowe rozwiązanie jest bardzo ciche, czas pracy jest zależny od typu ładowarki i akumulatora. Najlżejsza jest dmuchawa elektryczna, cechuje się cichą pracą. Jej główna wadą jest kabel, w zależności od długości zwykle przeznaczona na niewielkie ogrody. Zasilanie sieciowe daje wiele możliwości czasowych. Wybór rodzaju zasilania jest bardzo trudny. Każda z nich czy to elektryczna, spalinowa lub akumulatorowa dmuchawa do liści ma swoje wady i zalety.

dmuchawo odkurzacz do liści
dmuchawo odkurzacz do liści

Dmuchawo odkurzacz do pielęgnacji ogrodu

Na rynku dostępne są dmuchawy z możliwością przełączenia na funkcje odkurzacza. Odkurzacz zasysa liście i inne zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika. Wraz z napełnieniem się worka wzrasta waga urządzenia. Jest to spora wada, dlatego ta funkcja jest popularna na niewielkie ilości liści na trawniku. Rozwiązanie dwa w jednym daje nam wiele możliwości. Dmuchawo odkurzacz do liści DEDRA SAS+ALL DED7072 możemy przełączyć w zależności od potrzeb. Kiedy w ogrodzie jest duża ilość liści najlepiej sprawdzi się dmuchawa. Kiedy trzeba usunąć drobne listki z kamiennej ścieżki przydatny będzie odkurzacz. Często odkurzacz ma wbudowaną funkcję rozdrabniania, dzięki temu zmniejsza objętość zanieczyszczeń. Jest to wygodne rozwiązanie na małych działkach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.narzedzia24na7.pl

Możesz także przeczytać

Leave a Comment