Czy warto zdecydować się na maszyny do metalu w technologii CNC?

Maszyny w technologii CNC słyną z pełni zautomatyzowanej i precyzyjnej produkcji masowej. Od lat cieszą się popularnością w dużych zakładach obróbki metalu. Jakie są plusy tej technologii i jakie są podstawowe maszyny CNC?

Technologia CNC

CNC (computerized numerical control) to nowoczesna technologia komputerowego oprogramowania urządzeń do obróbki metalu. Maszyny CNC są w pełni zautomatyzowane i wymagają jedynie ustawienia odpowiedniego programu, który ma być realizowany samodzielnie przez maszynę. To gwarantuje cykliczną pracę i produkcję metalowych części przez bardzo długi czas, a co najważniejsze… bez nadzoru operatora.

Obsługa maszyn CNC

Do obsługi obrabiarek CNC potrzebne są specjalne uprawnienia. Maszyny te przeznaczone są do użytkowania w dużych zakładach przemysłowych, dlatego wymagane są szkolenia operatorów zakończone egzaminem potwierdzonym uzyskanym certyfikatem. Operatorzy muszą posiadać umiejętności matematyczne i mechaniczne, aby poprawnie czytać instrukcje i plany techniczne. Dodatkowo wymagana jest umiejętność działania z coraz bardziej udoskonalonymi oprogramowaniami. 

Tokarki do metalu

Toczenie metalu należy do podstawowych czynności obróbki metalu. Polega na formatowaniu jego powierzchni, poprzez odkrawanie kolejnych warstw materiału, w trakcie którego metalowy przedmiot zostaje poddany ruchowi obrotowemu. Tokarki do metalu w sklepie www.jptech-maszyny.pl pochodzą od renomowanych producentów z zachodniego rynku. 

Wiertarki do metalu

Te urządzenia w technologii CNC są znacznie bardziej solidne i mają o wiele większą moc, niż wiertarki używane podczas prac remontowych. Te maszyny muszą być tak skonstruowane, aby mogły pracować pod dużym obciążeniem przez wiele godzin, wykonując przy tym precyzyjnie swoją pracę.

frezarka do metalu

Frezarki do metalu

Frezarki CNC do metalu, podobnie jak tokarki, należą do podstawowego wyposażenia zakładu obróbki metalu. To również w pełni zautomatyzowane urządzenia, które za pomocą wieloostrzowych frezów zagłębiają się w metal i nadają mu kształt. Na rynku dostępne są także wiertarko-frezarki, które łączą w sobie funkcjonalność obu tych urządzeń.

Piły taśmowe

Piła taśmowa do metalu (https://jptech-maszyny.pl/pily-tasmowe-do-metalu) słynie z łatwego i precyzyjnego cięcia metalowego materiału. Takie maszyny mają wbudowane zabezpieczenia antywibracyjne, które gwarantuje dokładne cięcie. Piła taśmowa jest dość łatwa w obsłudze, dlatego można je wykorzystywać w przemyśle, ale także w warsztatach majsterkowiczów.

piła taśmowa

Inwestycja w maszyny CNC

Obrabiarki CNC ze względu na zaawansowaną technologię i wysoką cenę dedykowane są dużym zakładom, w których dochodzi do masowej obróbki metalu. Decydując się na zakup takich maszyn, wybierajmy ofertę wyłącznie sprawdzonych sprzedawców, którzy gwarantują nam dostęp do oryginalnych urządzeń renomowanych producentów.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment