Cynkowanie jako metoda ochrony stali

Cynkowanie jako metoda ochrony stali

Cynkowanie to jeden z najlepszych sposobów ochrony stali oraz żelaza. W zależności od tego, jak grupa powłoka zostanie zastosowana, można uzyskać stopień ochrony idealnie odpowiadający potrzebom klienta. Dodatkowo koszt cynkowania galwanicznego jest na tyle przystępny, że klienci mogą się na niego zdecydować nawet w przypadku większych powierzchni.

  1. Kiedy warto zdecydować się na profesjonalne cynkowanie?
  2. Co to jest cynkowanie galwaniczne?
  3. Jak przebiega proces cynkowania ogniowego?

Dzięki poniższym wskazówkom wybierzesz dla siebie takie cynkowanie, które przyniesie najlepsze efekty bez potrzeby ponoszenia wysokich kosztów. Dowiesz się również, jakie dodatkowe zastosowania można uzyskać dla tej metody i gdzie w razie potrzeby znaleźć specjalistę, który zajmie się wykonaniem zlecenia i zapewni najwyższą jakość usług.

Kiedy warto zdecydować się na profesjonalne cynkowanie?

Zarówno cynkowanie galwaniczne, jak i cynkowanie ogniowe przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że dzięki nałożeniu ochronnej warstwy cynku można wyeliminować ryzyko pojawienia się korozji na danym elemencie. Co ciekawe mogą to być zarówno niewielkie taśmy lub druty, jak i duże blachy. Wybierając odpowiednią firmę, która przy nałożeniu warstwy cynku wykorzysta nowoczesny sprzęt, można zabezpieczyć nawet 6-metrowe elementy. Dodatkowo taka warstwa ochronna może być traktowana jako powłoka dekoracyjna, szczególnie że dzięki procesowi cynkowania można uzyskać ładny połysk. 

Co to jest cynkowanie galwaniczne?

Ta metoda cynkowania często nazywana jest cynkowaniem elektrolitycznym. Wymaga wykorzystania prądu, ale za to pozwala uzyskać wyjątkowo gładką powłokę. Ta natomiast świetnie sprawdzi się wtedy, gdy elementy poddawane procesowi cynkowania mają zostać później pomalowane farbą lub poddane lakierowaniu. Należy również mieć na uwadze, że pierwszym etapem towarzyszącym procesowi cynkowania jest staranne odtłuszczenie. 

Jak przebiega proces cynkowania ogniowego?

Kolejną metodą jest cynkowanie ogniowe. Polega ono na podgrzaniu cynku do bardzo wysokiej temperatury, co przekłada się na uzyskanie płynnego stanu. Wówczas cząsteczki cynku osiadają na materiale, co zwiększa jego wytrzymałość oraz trwałość. Jak widać dzięki odpowiedniemu procesowi cynkowania, można zyskać naprawdę wiele korzyści. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że metalowe elementy będą dobrze wyglądały przez długi czas, a dodatkowo poprawić ich trwałość, koniecznie skorzystaj z tego rozwiązania. Cena usługi zależy od wielkości danego elementu.

Leave a Comment