Blaty granitowe – piękne i trwałe. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Blaty granitowe – piękne i trwałe. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Granit to jedna z najczęściej używanych skał naturalnych w naszych domach. Doskonale sprawdza się do wykończenia posadzek, schodów, ale również wykonuje się z niej parapety, okładziny kominków, a przede wszystkim blaty. Co warto wiedzieć o blatach granitowych? Zapraszamy do sprawdzenia!

Gdzie sprawdzą się blaty granitowe?

Blaty granitowe mają uniwersalne zastosowanie i mogą one sprawdzić się w wielu wnętrzach. Najczęściej kojarzone są z kuchniami, ale również można wykorzystać je jako dopełnienie stołu w jadalni, salonie, a także szafek łazienkowych.

Szeroka gama pięknych kolorów i wzorów granitu powoduje, że wykonane z niego blaty są prawdziwymi dziełami sztuki, które natychmiast przyciągają wzrok. Można dopasować je dzieżki temu do wnętrz o różnych stylach – nowoczesnym, rustykalnym, klasycznym, skandynawskim czy loftowym.

Warto jednak pamiętać o tym, że blaty granitowe – https://uslugikamieniarskie.com/produkty-i-uslugi/blaty/cennik/ mogą być wykorzystane jedynie na odpowiednio przygotowanych do tego meblach ze względu na ich spory ciężar. Wykorzystanie mebla bez wzmocnienia może spowodować jego szybkie zniszczenie.

Zalety blatów z granitu

Blaty granitowe mają wiele zalet, które decydują o ich dużym powodzeniu wśród klientów. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie blaty?

Wśród głównych zalet dotyczących blatów granitowych znajdują się:

  • estetyczny wygląd, który powoduje, że mogą być niezwykłą ozdobą we wnętrzu
  • bardzo duża wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne, między innymi wysoką temperaturę, wilgoć, stosowanie ostrych narzędzi, co przekłada się na ich trwałość
  • możliwość wykańczania ich na różne sposoby, na przykład mogą być wycinane w nich otwory pod umywalkę, zlewozmywak, płytę kuchenną, a także mogą być one dekoracyjnie frezowane na obrzeżach
  • bardzo wysoki poziom higieny, ponieważ blaty te są łatwe do utrzymania w czystości i mogą również służyć podczas przyrządzania posiłków, na przykład wałkowania ciasta
  • możliwość przeprowadzenia renowacji blatu granitowego, gdy pojawią się na nim różne niedoskonałości, na przykład zmatowienia

Cena blatu granitowego

Głównym minusem, jaki mają blaty granitowe, jest ich wysoka cena. Są to najdroższe z dostępnych obecnie blatów, co wynika z cen kamienia oraz z jego kosztownej obróbki.

Zwykle za jeden metr kwadratowy blatu granitowego należy zapłacić około 800-2000 złotych. Cena zależna jest głównie od kolorystyki kamienia, a także od jego wykończenia.

Gdzie zamówić blat z granitu?

Produkcją blatów granitowych zajmują się zakłady kamieniarskie, które wykonują je na indywidualne zamówienie klienta i prowadzą ich montaż.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment