Aranżacja jadalni z kuchnią i salonem

Połączenie jadalni z kuchnią i salonem jest obecnie bardzo modne. Pozwala to zyskać dużą i otwartą przestrzeń. Ponadto możliwość postawienia wyspy w kuchni, która będzie pełnić funkcję również stołu w jadalni okazuje się bardzo ciekawym rozwiąazaniem, które umożliwia zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

  1. Zalety jadalni między kuchnią a salonem
  2. Posadzka jako element łączący strefy
  3. Prosta aranżacja jadalni

Zalety jadalni między kuchnią a salonem

Możliwość urządzenia jadalni między kuchnią a salonem daje wiele korzyści. Dzięki niej można w łatwy sposób połączyć dwa style lub zyskać jednolitą, wielkometrażową powierzchnię, która będzie zarówno praktyczna, jak i funkcjonalna. Ponadto jest to rozwiązanie wygodne, gdyż przygotowane posiłki można praktycznie od razu położyć na stole w jadalni, bez przemierzania korytarzy, czy innych pokoi.

(https://domar.pl/sklep/palisada/ – zobacz ciekawe rozwiązania ogrodzeń)

Bliskość kuchni i otwarta przestrzeń sprawia, że osoba przygotowująca posiłki nie traci kontaktu z innymi domownikami, co jest także dużym atutem aneksów kuchennych w salonach. Jest to tym bardziej istotne, jeśli w domu znajdują się małe dzieci, które wymagają szczególnej uwagi i nie powinny być pozostawiane same. Z drugiej strony zabieranie ich do kuchni, gdzie jest obecnie gotowane również nie jest najlepszym rozwiązaniem.

(Schody – zobacz jhakie wybrać – https://domar.pl/kategorie/schody/)

Aranżacja jadalni wymaga więc sporego wysiłku oraz bardzo dobrej organizacji przestrzeni. Jest to swoiste połączenie dwóch stref – salonu i kuchni. Ważne jest więc, aby była one przede wszystkim funkcjonalna, wygodna pod względem komunikacji i tworzyła estetyczną część strefy dziennej.

(przedpokój i jego aranżacje – https://domar.pl/kategorie/przedpokoj/)

Posadzka jako element łączący strefy

Najczęściej elementem łączącym kuchnię z salonem jest podłoga, która powinna być odpowiednio dobrana nie tylko do rodzaju pomieszczenia, ale także stylu, jaki w nim panuje. Ponadto powinna być ona odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymała, aby starczyła na długie lata. Poza tym nie może to być materiał, który będzie zimny. O ile w upalne lato jest to rozwiązanie bardzo dobre, o tyle zimą już nie.

Dlatego też położenie płytek w kuchni, jadalni oraz salonie nie jest polecane, chyba że do ogrzewania mieszkania wykorzystuje się technologię ogrzewania podłogowego. Idealnym rozwiązaniem, które będzie nie tylko starczyło na długie lata, ale i też będzie łatwe w utrzymaniu jest położenie podłogi z desek drewnianych.

Dzięki jej zastosowaniu poruszanie krzesłami będzie znacznie cichsze, a odpowiednio zaimpregnowane będą służyć przez długie lata. Dla osób, które lubią nowsze rozwiązania możliwe będzie także wykorzystanie ogrzewania podłogowego. W razie jakichkolwiek zarysowań deski można poddać renowacji, która pozwoli im funkcjonować kolejne długie lata. Trzeba jednak liczyć się z tym, że to kosztowne rozwiązanie, jednak zamiennikiem mogą okazać się panele podłogowe o większej wytrzymałości i grubości.

Prosta aranżacja jadalni

Aranżacja jadalni nie wymaga skomplikowanych urządzeń, czy nowoczesnych technologii. Powinna być ona dopasowana do stylu panującego w całym pomieszczeniu oraz schludnie urządzona, aby głównym jej punktem był stół, przy którym będą spożywane posiłki.

Dekoracje w formie rodzinnych zdjęć czy pamiątek z wyjazdów dodadzą uroku i stworzą przytulną atmosferę. Odpowiednio dobrana kolorystyka nie będzie także gryźć się z kuchnią i salonem dzięki czemu powierzchnia będzie jednolita. Warto również zwrócić uwagę na lampę, która nie powinna zbytnio się wyróżniać designem, za to musi być ona funkcjonalna i praktyczna.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment