Wybór optymalnego urządzenia do pracy na wysokości to niełatwe zadanie dla fachowców – musi być nie tylko stabilne, wygodne i bezpieczne, ale parametrami powinno także odpowiadać warunkom oraz przestrzeni, w jakiej będzie wykorzystywane. Podczas krótkotrwałych prac w niewielkim zakładzie świetnie sprawdzi się prosta aluminiowa drabina przystawna, a do wielogodzinnej obsługi regałów w magazynie dobrze jest wybrać model z dużą platformą roboczą. Ten, w połączeniu z mobilnością i kompaktowym charakterem drabiny wolnostojącej, wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Oto przykłady.
Aluminiowe drabiny z platformą roboczą to urządzenia bardzo chętnie wybierane przez profesjonalistów wielu branż, którzy na wysokości spędzają dużą część roboczego dnia. Pozwalają na długotrwałą pracę, nie powodując dyskomfortu czy zmęczenia, a przy tym są poręczne, proste w obsłudze oraz łatwe w przemieszczaniu. Często oferują także dodatkowe rozwiązania, zwiększające bezpieczeństwo użytkowników.
Kompaktowa budowa i gwarancja komfortu
Obsługa wysokich półek w warsztatach czy regałów w magazynie wymaga od użytkownika wykorzystania odpowiedniego sprzętu do pracy na wysokości. Można postawić na drabiny regałowe, które jednak nie sprawdzą się w przypadku długotrwałych prac, lub duże pomosty jezdne, których zmieszczenie w wąskich przejściach między regałami może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, a wykonywane prace wymagają częstego przestawiania sprzętu i długiego korzystania z niego, doskonale poradzi sobie drabina z dużą platformą roboczą – Oferowany przez nas model z serii STABILO Professional wyróżnia duża (500×450 mm) i wygodna platforma, która z trzech stron na stałe zabezpieczona jest pałąkiem ochronnym, uzupełnianym w trakcie pracy przez łańcuch. O bezpieczne wejście i zejście dbają obustronne poręcze, a o stabilność – przymocowany na stałe stabilizator, który został wyposażony w rolki jezdne. W znacznym stopniu ułatwiają one przemieszczanie drabiny zarówno podczas transportu, jak i w trakcie użytkowania – wymienia Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE. Ale czy to już wszystkie zalety takiego modelu?
Możliwość zmiany wysokości
Tradycyjne aluminiowe drabiny wolnostojące ze stopniami dają użytkownikowi dużą dowolność w wyborze wysokości roboczej. Inaczej sprawa się ma w przypadku modeli z platformą roboczą – tutaj wysokość prac jest z góry ustalona. – I choć drabiny z platformą stanowią bardzo dobrą alternatywę dla pomostów jezdnych oraz drabin regałowych, to fachowcy często zarzucają im brak możliwości zmiany wysokości roboczej. Odpowiadając na ich potrzeby, konstruktorzy KRAUSE opracowali innowacyjny model teleskopowy z serii STABILO, który taką możliwość oferuje – informuje ekspert firmy. Niezwykła elastyczność pozwala na znacznie szersze zastosowanie w porównaniu do klasycznych, stałych modeli z platformą. Na uwagę zasługuje niewielka, wynosząca zaledwie 800 mm, szerokość drabiny, która pozwala na ustawienie jej w ciasnych pomieszczeniach, wąskich przejściach lub między regałami. Dostępna jest w dwóch wariantach: pierwszy z zakresem regulacji 6-8 szczebli i wysokością roboczą od 3,60 do 4,10 m, drugi zaś – z zakresem regulacji 8-10 szczebli, pozwalający na pracę na wysokości od 4,10 do 4,64 m. Teleskopowa regulacja następuje szybko i sprawnie dzięki opatentowanemu przez firmę KRAUSE systemowi „Click-Matic”.
Szukasz lekkiej, mobilnej i wygodnej drabiny do pracy na wysokości? Postaw na modele z dużą platformą roboczą, które funkcjonalność łączą z wygodą i bezpieczeństwem.