4 akcesoria łazienkowe, które zamontujesz bez wiercenia

Masz dość gumowych przyssawek, a robienie dziur w glazurze przyprawia cię o gęsią skórkę? Poznaj popularne akcesoria łazienkowe, które zamontujesz bez potrzeby wiercenia. Jeżeli masz więc na przykład niewielką łazienkę w bloku, zorganizujesz ją w łatwy sposób i do tego bez kłopotów z sąsiadami, którzy narzekają na hałas. Sprawdź, co możesz przytwierdzić samodzielnie i szybko.

Wiercić czy przytwierdzać?

Aranżacja małej łazienki w bloku stanowi nie lada wyzwanie. Po wstępnym opracowaniu rozmieszczenia poszczególnych elementów należy skupić się na akcesoriach łazienkowych, takich jak:

  • uchwyty na papier toaletowy,
  • naścienne lusterka kosmetyczne,
  • specjalne uchwyty na suszarki do włosów.

Poza tym, że zdecydowanie ułatwią one dostęp do używanych na co dzień urządzeń i produktów, dodatkowo przyczynią się do utrzymaniu porządku oraz oszczędzą sporą ilość miejsca w szafkach. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku małych łazienek w bloku. Niestety zdecydowana większość osób rezygnuje z tego typu pomocy, czego bezpośrednim powodem jest dość skomplikowany montaż, polegający na wywierceniu otworów.

Wspomniane wykonanie odpowiednich dziur jednak wiąże się z ryzykiem nieodwracalnego uszkodzenia płytek. Oczywiście w sklepach bez problemu znajdziemy różnego rodzaju akcesoria, których montaż opiera się na użyciu przyssawek, jednak w praktyce są one po prostu nieskuteczne i bardzo często odpadają. Na szczęście obecnie na polskim rynku dostępne są już akcesoria montowane bez konieczności wiercenia. Odznaczają się one wysoką wytrzymałością i są niezwykle trwałe. O których jest mowa?

Wieszaki na ręczniki

Odpadające wraz z taśmą wieszaki czy też uchwyty na przyssawki to zmora wszystkich miłośników porządku i czystości. Problem z powodzeniem rozwiązują specjalne haczyki z próżniowym systemem montażu. Co warto o nich wiedzieć?

  • Ich działanie opiera na unikalnej pompie zasysającej powietrze i tym samym wytwarzającej podciśnienie.
  • Dzięki temu zamocowanie haczyków nie wymaga ani wiercenia, ani też klejenia, a na dodatek – w przypadku usunięcia haczyka nie pozostawia żadnych śladów.
  • Co ciekawe, ten rodzaj rozwiązania wytrzymuje obciążenie do wagi ponad 30 kg.

Lusterko do makijażu

Aranżacja łazienki w bloku często sprawia też problem ze względu na ograniczone miejsce do robienia codziennego makijażu. Jeżeli chcesz urządzić to pomieszczenie tak, aby było w nim miejsce na malowanie się, wystarczy dobrze zaplanować, co jest priorytetem, jeśli chodzi o funkcjonalność.

Wykonanie porannego makijażu jest czynnością, która wymaga użycia lustra oraz dobrego światła. W tym celu warto sięgnąć po naścienne, podświetlane lusterka kosmetyczne posiadające dwie strony – powiększającą oraz taką, jaka nie zniekształca obrazu. Ten typ akcesoriów montowany jest z reguły przy użyciu specjalnego kleju, który cechuje świetna przyczepność do różnego rodzaju powierzchni płaskich.

Warto pamiętać również, że użycie dodatkowego lusterka może też nieco powiększyć optycznie wnętrze. Sprawdź, o co jeszcze zadbać w małej łazience w bloku na przykład tutaj: kolo.com.pl/aranzacja-lazienki/porady/rodzaje-przeznaczenia-lazienki/lazienka-w-bloku/.

Deska sedesowa

Jednym z absolutnie niezbędnych akcesoriów łazienkowych jest oczywiście deska sedesowa. Poza aspektem użytkowym umożliwia ona łatwą aranżację łazienki w bloku, ponieważ spora część tego typu produktów jest dodatkowo zdobiona różnego rodzaju grafikami. Warto wybierać deski z łatwym sposobem montażu i demontażu, jaki nie wymaga samodzielnego wywiercenia otworów. Mogą to być za to specjalne zatrzaski.

Uchwyt na suszarkę do włosów

Z uwagi na spore gabaryty urządzenia przechowywanie suszarki na półce lub w szafce prawie zawsze związane jest z koniecznością wygospodarowania sporej ilości miejsca. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup specjalnego uchwytu na suszarkę. Jeśli chcesz mieć pewność, że tego typu akcesoria bez problemu wytrzymają ciężar sprzętu, to wybieraj produkty, których montaż opiera się na działaniu pompy zasysającej powietrze i wytwarzającej podciśnienie.

Leave a Comment