Akcesoria do ciągników – trójkąt ostrzegawczy

Akcesoria do ciągników – trójkąt ostrzegawczy

Traktory to nieocenione pojazdy, wykorzystywane do prac polowych. Najczęściej wykorzystuje się je do przyłączania maszyn rolniczych, które nie dysponują własnym napędem.

Traktory to nieocenione pojazdy, wykorzystywane do prac polowych. Najczęściej wykorzystuje się je do przyłączania maszyn rolniczych, które nie dysponują własnym napędem. Ważne jest zatem wyposażenie pojazdu w niezbędne akcesoria do ciągników, które nie tylko usprawnią pracę traktora, ale znacznie zwiększą również wygodę korzystania z pojazdu.

Akcesoria do ciągników

Uniwersalne maszyny rolnicze dla wymagających warunków

Solidna konstrukcja ciągnika zabezpiecza pojazd przed ewentualnymi, trudnymi warunkami atmosferycznymi. Zastosowanie materiałów wysokiej jakości sprawia, że traktor odporny jest na deszcz, śnieg, silny wiatr, niskie lub wysokie temperatury. Wiele gospodarstw rolnych posiada w swoim garażu specjalistyczny traktor, który ułatwia uprawę roli. Oczywiście maszyna rolnicza tego typu wykorzystywana jest także w wielu firmach, działających praktycznie w każdym sektorze.

Profesjonalne akcesoria do ciągnikówpowinny być zatem obowiązkowym wyposażeniem każdego posiadacza maszyny rolniczej. Warto zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzonych sklepach, które dysponują częściami pochodzącymi od renomowanych producentów. Akcesoria dla ciągnika wykonane muszą być z wysokiej jakości materiałów, bowiem jedynie wówczas służyć mogą przez długie lata.

Bardzo ważnym elementem, znacznie zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest trójkąt ostrzegawczy. Jego posiadanie regulują odpowiednie przepisy o ruchu drogowym, akcesorium musi znajdować się zatem także w traktorze. Uczestnictwo w ruchu drogowym wiąże się niekiedy z nieoczekiwanymi trudnościami. Akcesoria ostrzegawcze wykorzystywane są najczęściej podczas nagłej kolizji – informują wówczas pozostałych kierowców o zagrożeniu na drodze.

Gdzie należy umieścić trójkąt ostrzegawczy na drodze w racie kolizji czy awarii ciągnika?

Przepisy prawne dokładnie określają także umiejscowienie trójkąta ostrzegawczego na drodze. Akcesorium znajdować powinno się:

  • na drodze ekspresowej i autostradzie – 100 m za traktorem,
  • w obszarze niezabudowanym – 30-50 m za ciągnikiem,
  • w obszarze zabudowanym – bezpośrednio za traktorem lub na nim, na wysokości maksymalnej 1 m.

Kamar to sklep z częściami samochodowymi dla każdego typu pojazdu. Renomowane części dedykowane traktorom, samochodom ciężarowym, pojazdom osobowym, offroad, wózkom widłowym czy przyczepom wykonane są z wysokich jakościowo materiałów. Decydując się na zakup funkcjonalnych akcesoriów, koniecznie korzystać powinniśmy z oferty sklepu sprawdzonego, który współpracuje z czołowymi producentami na rynku.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment