Zehnder ComfoAir Q – inteligentny system do wentylacji wnętrz

Zehnder ComfoAir Q - inteligentny system do wentylacji wnętrz

Inteligentne centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Q wraz z systemem Zehnder tworzą energooszczędną wentylację budynku z układem odzysku ciepła. Gwarantują świeże, zdrowe powietrze oraz komfort użytkowania. Centralne wentylacyjne ComfoAir Q umacniają pozycję firmy Zehnder jako lidera na rynku komfortowej wentylacji wnętrz. Sprawdź, czym się wyróżniają. Marka Zehnder oferuje nowoczesną serię systemów wentylacyjnych ComfoAir Q. Obejmuje ona 3 jednostki o zróżnicowanej wydajności – 350, 450, 600 m³/h. Wszystkie modele wyróżniają się wysokimi standardami w zakresie efektywności energetycznej, odzysku ciepła, łatwości obsługi i montażu oraz cichej pracy.

Wysoka efektywność energetyczna przy niskim zużyciu energii

Centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Q spełniają wszystkie standardy energetyczne obowiązujące w Europie (najlepsza klasa efektywności energetycznej A+). Mogą być montowane nawet w budynkach pasywnych. Charakteryzują się maksymalną efektywnością energetyczną (zgodnie z metodą pomiarową PHI 90% odzysku ciepła ze wskaźnikiem sprawności instalacji wentylacyjnych SFP wynoszącym 0,28 W/m3/h przy 270 m3/h) przy najniższym zużyciu energii w swojej klasie. Przekłada się to na mniejsze koszty eksploatacyjne.

Zehnder ComfoAir Q - inteligentny system do wentylacji wnętrz

Niezwykle cicha praca

Niemal bezgłośna praca to cecha charakterystyczna centrali wentylacyjnej Zehnder ComfoAir Q. Odpowiada za to innowacyjna technologia najcichszych wentylatorów ebm-papst-RadiCal. Poziom hałasu redukuje także specjalna nakładka FlowGrid optymalizująca przepływ powietrza do wentylatora. Warto także wspomnieć o spiralnej obudowie wentylatora.

Wysoki odzysk ciepła

Centrala wentylacyjna Zehnder ComfoAir Q wyposażona jest w szereg rozwiązań, które zapewniają odzysk ciepła nawet do 92%. Jednym z nich jest wymiennik ciepła w kształcie diamentu firmy Paul, który ma o 25% większą powierzchnię. Poza tym system posiada nagrzewnicę wstępna, której zadaniem jest dostosowanie się do temperatury na zewnątrz. W efekcie udostępnia wymiennikowi ciepła powietrze o optymalnej temperaturze.

Wysoki odzysk ciepła jest możliwy także dzięki opatentowanej technologii czujników Zehnder ComfoAir Q oraz funkcji Flow Control, która zapewnia automatyczne zbilansowanie powietrza nawiewanego i wywiewanego.

Zdrowe i czyste powietrze dzięki zaawansowanej filtracji

Wydajny, opatentowany system filtracji to kolejna zaleta Zehnder ComfoAir Q. Dzięki temu centrala zapewnia zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń, zwłaszcza dla alergików. Posiada 2 filtry o dużej powierzchni znajdujące się na wlocie powietrza do jednostki. Dzięki temu przed zanieczyszczeniami chronione są wszystkie wewnętrzne komponenty. Filtry spełniają standardy G4 i F7. Szczelność zapewniają także klapy o specjalnym profilu.

Zehnder ComfoAir Q - inteligentny system do wentylacji wnętrz

Komfortowy klimat w pomieszczeniach

Modulowany system bypassu, który posiadają centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Q odpowiada za optymalną temperaturę powietrza doprowadzanego do pomieszczeń. Funkcja reguluje objętość powietrza w zależności od optymalnej, komfortowej temperatury, która określana jest w oparciu o informacje przesyłane przez czujniki temperatury i wilgoci oraz inteligentny algorytm. System wentylacji wnętrz Zehnder gwarantuje komfortowy klimat dostosowany do potrzeb użytkowników.

Elastyczny i łatwy montaż

Centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Q charakteryzują się maksymalną łatwością i elastycznością montażu. Dostępność jednostek w kilku wersjach (o wydajności 350, 450 i 600 m3/h) pozwala na dopasowanie systemu wentylacyjnego do danego budynku. Centralne przeznaczone są zarówno dla domów jedno- i wielorodzinnych, jak również budynków biurowych i komercyjnych.

Podczas instalacji możliwe jest wykonywanie szybkich modyfikacji w przypadku nieoczekiwanych zmian przy uruchomieniu systemu. Centrale posiadają bowiem przyłącza głównych kanałów wentylacyjnych, które można łatwo zmienić z lewej strony na prawą w kilku krokach. 

Dużym ułatwieniem dla instalatorów jest również intuicyjny kreator uruchomienia systemu. W zaledwie 3 krokach pozwala znaleźć optymalne ustawienie. Automatyczna kontrola w postaci autotestu potwierdza zaś poprawność montażu systemu wentylacji wnętrz.

Zehnder ComfoAir Q - inteligentny system do wentylacji wnętrz

Intuicyjna obsługa na wiele sposobów

System wentylacji wnętrz Zehnder ComfoAir Q pomimo zaawansowania technologicznego jest bardzo łatwy w obsłudze. Pracę centrali można kontrolować stacjonarnie i zdalnie na kilka sposobów za pomocą:

  • intuicyjnego wyświetlacza, który służy do uruchamiania, programowania oraz konserwacji urządzenia,
  • paneli sterowania ComfoSense C i ComfoSwitch C do obsługi radiowej,
  • systemu zarządzania budynkiem – centrale wentylacyjne Zehnder ComfoAir Q posiadają interfejs KNX ComfoConnect KNX C do integracji z systemami zarządzania,
  • praktycznej aplikacji ComfoControl na urządzenia mobilne.

Profesjonalne wsparcie serwisowe na każdym etapie

Serwis Zehnder oferuje wsparcie od etapu projektowania, poprzez montaż, aż po obsługę zainstalowanego systemu. Doradcy dzięki doświadczeniu i wiedzy proponują zawsze optymalne rozwiązania dla każdego budynku. Serwis służy pomocą w zakresie montażu instalacji wentylacyjnych. Klienci mogą liczyć również na wsparcie podczas użytkowania systemów wentylacji wnętrz Zehnder.

Zehnder ComfoAir Q to najnowocześniejsze centrale, które w połączeniu z pozostałymi komponentami systemów wentylacji gwarantują stały dostęp do świeżego powietrza, bez strat ciepła.

zdjęcia pixabay.com

Możesz także przeczytać

Leave a Comment