Sprzedawaj stylowo w plenerze

Prowadząc sklep, którego specyfika pozwala Ci na wyjście poza cztery ściany lokalu, bądź okazyjnie jeździsz na różnego rodzaju miejskie eventy ze swoimi wyrobami lub małą gastronomią wiesz jak istotne jest to by posiadać praktyczne i mobilne stoisko. O ile w przypadku gastronomii ostatnio stały się bardzo popularne foodtrucki i przyczepy gastronomiczne o tyle z małym stoiskiem sprzedażowym opcje są delikatnie ograniczone. Ponadto dodatkowy samochód lub przyczepa to kolejne koszty dla firmy, na które nie każdy może sobie pozwolić. 

Budować czy kupić gotowe?

Budowa własnego stoiska jest pewnym rozwiązaniem, ale wymaga od nas umiejętności technicznych i nierzadko są to dużo większe koszta niż zakup tzw „gotowców”. Dodatkowo czas spędzony na projektowaniu takiego mobilnego stoiska sprzedażowego bywa czasochłonny. Nie wspominając już nawet o samym procesie budowy, podczas którego nie raz możemy napotkać różnego rodzaju problemy.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór namiotów aluminiowych. Ich lekka, składana konstrukcja sprawia, że są wyjątkowo mobilne i łatwe w rozstawianiu. Często producenci oferują dodatkowe elementy modułowe, które mocno rozbudowują taki namiot sprawiając, że są one dużo bardziej praktyczne. Możemy dostosować stoisko typowo pod siebie i swój biznes. Czyli de facto tak jakbyśmy sami je budowali! 

Personalizacja w namiotach aluminiowych

Personalizacja takiego namiotu nie kończy się na doborze modułów. Możemy zamówić poszycie z nadrukowanym naszym logo i dodatkowymi informacjami, które chcielibyśmy na nim zamieścić. Boki w namiocie także możemy spersonalizować, dzięki czemu z pewnością wyróżnimy się pośród innych stoisk w miejscu gdzie postanowimy się rozstawić. 

Wśród jakich modułów możemy wybierać w ofercie producentów? To oczywiście zależy od producenta. Przeglądając oferty firm produkujących namioty aluminiowe natrafiłem na stronę firmy Vitabri. Kwestia dodatkowych modułów rysuje się następująco:

  • półki ukośne
  • półki płaskie
  • lada
  • promiennik podczerwieni – ogrzewanie wewnątrz namiotu
  • podłoga modułowa z polietylenu
  • rynna PCV
  • różnego rodzaju oświetlenie od zwykłych gwintowanych E34, poprzez świetlówkowe, aż do LED
  • kotwice do stałego przymocowania w podłożu

To tylko kilka przykładowych elementów, które możemy dobrać. Zapewne jeśli potrzebujemy czegoś ekstra to jest to możliwe do wyprodukowania na specjalne zamówienie.

Dla kogo namiot aluminiowy?

Zacząłem od razu od namiotów dla biznesu. Oczywiście nie jest tak, że są to konstrukcje przeznaczone tylko i wyłącznie pod sprzedaż czy też gastronomię. Namioty aluminiowe posiadają mnogość zastosowań i tylko od nas tak naprawdę zależy jak go wykorzystamy. Na rynku jest wiele różnych typów namiotów, które mają oddzielne zastosowanie. Może być to namiot aluminiowy do ogrodu, reklamowy na różnego rodzaju targi lub eventy, a także nawet pogrzebowe czy spawalnicze! Mobilność i praktyczność takich konstrukcji jest ogromnym plusem, który zostaje doceniany przez coraz różniejsze branże. Rozstawienie takowego namiotu aluminiowego to kwestia od kilkunastu minut do maksymalnie godziny. Wszystko zależy od ilości modułów, które posiadamy dodatkowo. Przewożenie konstrukcji jest dziecinnie proste, dzięki czemu nie potrzebujemy dużego samochodu, aby sobie z tym poradzić. Nawet aluminiowy namiot do ogrodu po sezonie możemy złożyć i schować na strychu lub w piwnicy bez specjalnej aranżacji sporej ilości miejsca. Z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż drewniana altana, której renowację należy przeprowadzać każdego roku.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment