Przy urządzaniu mieszkania nie możesz zapomnieć o listwach przypodłogowych!

Listwy przypodłogowe to niezbędny element wyposażenia w niemal każdym domu. Pełnią kilka ważnych funkcji – podnoszą estetykę pomieszczenia i stanowią płynne przejście między podłogą a ścianą. Dodatkowo maskują także szczeliny powstałe między tynkiem a podłogą, co finalnie przekłada się pozytywnie na wystrój wnętrza. Różnorodna oferta listew pozwala dobrać rozwiązanie na każdą kieszeń. 

1. Dlaczego warto wyposażyć mieszkanie w listwy przypodłogowe?

2. Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

3. Jakie listwy przypodłogowe cieszą się największą popularnością?

4. Listwy przypodłogowe w Twoim domu to absolutny must-have!

Dlaczego warto wyposażyć mieszkanie w listwy przypodłogowe?

Aspekt wizualny to sprawa indywidualna – szeroka dostępność listew pozwala dobrać dedykowany model wedle preferencji i wystroju. Ozdoba to jednak nie wszystko – inną funkcją listew jest ochrona ściany. Jest to bowiem szczególnie istotne, gdy w mieszkaniu przebywają dzieci lub zwierzęta domowe. Ślady po butach, nieplanowane zachlapania – to wszystko może uszkodzić dolną część ściany. Zadaniem takich listew jest ochrona przed zabrudzeniem i zarysowaniem. 

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Ekonomicznym i spełniającym swoją funkcję rozwiązaniem jest wybór listew przypodłogowych z MDF. Ich zaletą jest połączenie sprasowanych włókien z drzew wraz z organicznymi związkami, które następnie ulegają utwardzeniu w wyniku wysokiej temperatury i ciśnienia. Taka listwa jest bardziej wytrzymała od tych wykonanych ze styropianu czy z plastiku. Ich popularność doprowadziła do pojawienia się na rynku wielu modeli kolorystycznych i kształtów, które ochronią i ozdobią każdy parkiet. Bogatą ofertę można znaleźć np. tutaj: https://parkiet.pl/12-listwy-przypodlogowe-mdf.

Jakie listwy przypodłogowe cieszą się największą popularnością?

Drewno, plastik, styropian – to tylko ułamek spośród palety dostępnych możliwości. Rosnącą popularnością cieszą się listwy MDF z uwagi na ich elastyczność, stosunkowo łatwą dostępność i relatywnie niski koszt. 

Powszechnie znane listwy charakteryzują się uproszczoną linią i mniejszą ilością zdobnych żłobień – finalnie przekłada się to na łatwość w czyszczeniu. Co prawda większa liczba wyżłobionych detali zwraca uwagę, ale równie mocno przyciąga kurz. Na rynku jest jednak wiele modeli, które stanowią pomost między nowoczesną, prostą formą jak i tradycyjnymi modelami.

Listwy przypodłogowe w Twoim domu to absolutny must-have!

Przestrzeń do codziennego funkcjonowania powinna być przytulna i zapraszać domowników do przebywania w niej. Jeśli zastanawiasz się jak niskim kosztem nadać domowego, ciepłego charakteru – sprawdź ofertę listew przypodłogowych i odmień charakter swojego mieszkania już dziś!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment