Profile aluminiowe i stalowe — czyli łączenie niejedno ma imię

Współczesne trendy w aranżacjach wnętrz potrafią zachwycić. Odważne połączenia, ciekawe materiały, nietuzinkowe rozplanowanie przestrzeni, oryginalny design. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na gruntowny remont swojego M. Wystrój mieszkania rodem z designerskiego katalogu jest w zasięgu ręki. Wraz z ciągłym rozwojem branży projektowania wnętrz konieczny jest rozwój produkcji elementów i materiałów, które pozwolą przenieść piękne projekty z kartki papieru do rzeczywistości.

Stop monotonii!

Jednym z przodujących trendów w dziedzinie wykańczania wnętrz jest tworzenie otwartych przestrzeni. Oczywiście taka przestrzeń łączy w sobie wiele funkcji — niejednokrotnie jest kuchnią, jadalnią i pokojem wypoczynkowym w jednym. Przy takich realizacjach niezwykle ważne jest wydzielenie przestrzeni. Tylko jak zrobić to bez użycia ścian? Odpowiedź jest prostsza, niż myślicie – za pomocą podłogi!

Jeden rodzaj podłogi w pomieszczeniu to już nie klasyka, a nudna monotonia. Tworzenie zestawień i połączeń różnych materiałów pozwala uzyskać niesamowite efekty i nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Wydaje Ci się, że płytki podłogowe i drewniane panele nie mogą ze sobą graniczyć? Otóż takie zestawienie świetnie wygląda. Takie niespodziewane połączenia sprawią, że Twój dom nabierze niepowtarzalnego charakteru. Sąsiadujące ze sobą płytki, kamień, panele, parkiet, lub miękka wykładzina dywanowa pozwolą Ci podzielić przestrzeń tak, by nikt nie miał wątpliwości, gdzie kończy się jedna strefa, a zaczyna druga. Rezygnacja ze ścian pozwoli uzyskać przestronne i jasne wnętrze. Ten sposób zagospodarowania wnętrza sprzyja wzmacnianiu rodzinnych więzi!

Profile aluminiowe i stalowe — sposób na idealne połączenie

Spodobał Wam się pomysł na połączenie kilku rodzajów podłóg w jednym wnętrzu? Teraz pewnie zastanawiacie się jak wykonać połączenie dwóch kompletnie różnych materiałów. W tym przypadku doskonale sprawdzi się listwa stalowa lub aluminiowa — odpowiednio dobrana do specyfiki podłoża.

Najbardziej klasycznym modelem jest prosta listwa stalowa. Zaletą tego rozwiązania jest duża trwałość na obciążenia. Jest odporna na korozję, a także działanie wysokich temperatur. Dzięki temu profile stalowe można stosować na tarasach, balkonach, a także w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Profil stalowy wytrzyma naprawdę spore obciążenia i mimo upływu czasu nie będzie się odkształcał. W katalogu profili stalowych ( https://pawotex.com/profile-stalowe/ ) producenta Pawotex z Łodzi znajdziecie ogromny wybór profili stalowych w różnych kształtach i wariantach kolorystycznych.

Marzy się Wam łączenie podłóg o nietypowym kształcie? W katalogu listew aluminiowych łódzkiej firmy Pawotex pod adresem https://pawotex.com/profile-aluminiowe/ znajdziecie niezwykłe profile aluminiowe do wyginania. Odpowiednia konstrukcja i użycie lekkiego aluminium pozwoliło stworzyć listwę, której można nadać dowolny kształt. Listwa aluminiowa jest szczególnie zalecana w przypadku łączenia podłogi z paneli. Specjalna konstrukcja pozwala na tzw. pływanie podłogi i uniknięcie zniekształceń.


Możesz także przeczytać

Leave a Comment