Płytki z cegły – gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Płytki z cegły - gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Stare cegły kojarzą nam się ze starymi budynkami, nie zawsze w dobrej kondycji. Choć sami raczej decydujemy się na estetyczne wykończenie elewacji, tak naprawdę tęsknimy za tą surowością naturalnej cegły, nadgryzionej nieco zębem czasu. Dzisiaj coraz częściej wprowadzamy cegłę do swoich wnętrz, tworząc industrialne aranżacje. Czy wiesz, do jakich wnętrz pasują takie płytki i jakie dodatki do nich będą najbardziej odpowiednie? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

płytki z cegły

Dlaczego kochamy stare cegły?

Remontując dom, zwykle szukamy wyjątkowych sposobów na wykończenie jego wnętrz. Inspirację można czerpać z kolorystyki i faktury starej cegły rozbiórkowej. Wiele osób widzi w niej niepowtarzalny urok. Dlaczego tak bardzo doceniamy starą, zniszczoną cegłę? Najpewniej dlatego, że zawsze niesie ze sobą jakąś historię. To dodaje jej wyjątkowości i uroku, której nie uda nam się znaleźć w sztucznych panelach czy innych materiałach wykończeniowych.

płytki z cegły

Płytki z cegły – do jakich wnętrz pasują?

Coraz więcej miłośników dobrego stylu decyduje się na zastosowanie cegły rozbiórkowej na ściany w sypialni czy w salonie. Dzięki takiemu zabiegowi, łatwo uzyskasz unikalny klimat starej kamienicy. Płytki tego rodzaje doskonale sprawdzą się w stylu rustykalnym, a sypialnia w stylu industrialnym, w którym króluje beton architektoniczny, w połączeniu z ceglanymi płytkami nabierze zupełnie nowego wydźwięku. Cegła może pokrywać całą ścianę, może również pokrywać część powierzchni ściany. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest stworzenie wymarzonej aranżacji pełnej stylu i klasy.

płytki z cegły

Płytki ceglane – jakie dodatki?

Bez względu na to, czy wybierasz prawdziwą cegłę rozbiórkową czy płytki cegłopodobne, z pewnością będziesz zastanawiać się nad tym, jakie dodatki do płytek z cegły będą najbardziej odpowiednie.  Podstawą jest tutaj odpowiednie oświetlenie, które eksponuje odpowiednio ceglaną ścianę. Do cegieł doskonale pasują także zielone rośliny doniczkowe, które świetnie ożywią i nieco ocieplą wnętrze. Nie zapomnij także o dekoracji samej ściany – w duecie z cegłą świetnie wypadną wszelkie obrazy czy plakaty. Nie chodzi tu oczywiście o krajobrazy czy martwą naturę, ale raczej nietuzinkowe grafiki, które przyciągają wzrok i sprawiają, że wnętrze nabiera unikalnego charakteru. Jeżeli marzy Ci się wnętrze, które spotykało się w starym budownictwie, a Twoja sypialnia w zamierzeniu ma być zachowana w stylu retro, zajrzyj na strone https://e-ceglanafantazja.pl/ i wybierz płytki odpowiednie dla siebie.

płytki z cegły

Możesz także przeczytać

Leave a Comment