Płytki ścienne, które nigdy nie wyjdą z mody

Ściany wykończone płytkami ściennymi są niezwykle trwałe. Dzięki nim nie widać żadnych uszkodzeń ani pęknięć. Ponadto nie trzeba co kilka lat malować ścian. Są także świetnym rozwiązaniem w przypadku posiadania małych dzieci, które często brudzą ściany. Co jednak najważniejsze mają ponadczasowy design, dlatego nigdy nie wyjdą z mody.

Płytki imitujące kamień – dla miłośników surowych wnętrz

Minimalistyczne i surowe aranżacje zawsze są w modzie, dlatego zdecydowanie się na imitujące kamień płytki ścienne do mieszkania jest słuszne. Można zdecydować się na różnorodne wykończenie. Płytki mogą imitować zarówno trawertyn, piaskowiec, marmur, granit, a nawet wapień. Dzięki temu jest naprawdę szeroki wybór i można dopasować wykończenie ścian do wybranej aranżacji wnętrza. Jednak najlepiej sprawdzą się w bardzo nowocześnie urządzonych wnętrzach, gdzie wyposażenia jest niewiele i znajduje się tylko to, co niezbędne. Stawia się tu na przestronność i surowość. Meble mają niezwykle prostą konstrukcję, i geometryczną formę, przez co dobrze się komponują ze ścianami imitującymi kamień.

Płytki drewnopodobne – ponadczasowość w każdym calu

Chyba nie ma bardziej ponadczasowego materiału niż drewno. Dlatego zastosowanie płytek ściennych, które doskonale je imitują jest rozwiązaniem na wiele lat. Można zapomnieć o pracochłonnych remontach i skupić się na uzupełnianiu wnętrza o dodatki, które także budują jego klimat. Płytki drewnopodobne mogą tworzyć jednolitą strukturę z podłogą. Takie wykończenie jest nie tylko stylowe, ale doskonale utrzymuje i oddaje ciepło. Sprawdza się w nowoczesnych systemach ogrzewania podłogowego. Płytki ścienne drewnopodobne można skomponować również z tradycyjnym parkietem czy panelami winylowymi. Płytki ścienne do mieszkania są świetnym rozwiązaniem nie tylko do salonu, ale również sypialni, a nawet łazienki, czy kuchni. Zwłaszcza w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności doskonale spełnią swoje dekoracyjne zadanie, a warunki nie wpłyną w żaden sposób na strukturę materiału. Dzięki ich zastosowaniu można wielokrotnie zmieniać aranżację wnętrza, gdyż drewno, a w tym wypadku płytki je imitujące tak naprawdę pasują do wszystkiego.

Glazura – zróżnicowane płytki ścienne do mieszkania

Glazura, podobnie jak gres występuje w różnych rodzajach wykończenia: polerowanym, szkliwionym, czy też szczotkowanym, dlatego każdy może znaleźć coś co spełni jego oczekiwania. Ponadto również może imitować wiele rodzajów materiałów. Oczywiście można postawić również na tradycyjną – jednokolorową. Nie jest tak odporna na uszkodzenia jak gres, jednak na ścianę świetnie się sprawdzi. Można przy jej pomocy wykończyć nawet ścianę przy schodach. Tradycyjna, najlepiej sprawdza się w kuchni czy też łazience,a bardziej nowoczesna, np. drewnopodobna i nabłyszczana również w domowym gabinecie.

Ponadczasowa kolorystyka płytek ściennych

Są również kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Do takich należy z całą pewnością szary. Wybór szarych płytek ściennych do mieszkania jest gwarancją, że nie będzie trzeba ich wymieniać. Szczególnie newralgicznym miejscem w domu, gdzie widać upływ czasu jest łazienka. Jeśli zdecydujemy się na kolor i wzór, który jest chwilową modą, to po kilku latach będziemy chcieli je wymieniać. Stonowana kolorystyka jest zawsze dobrym wyborem, podobnie jak biel i czerń. W takim przypadku również nie ma mowy o modowym przedawnieniu. Zastosowanie bieli i czerni w wykończeniu to kwintesencja elegancji w ponadczasowym wydaniu. Doskonale komponuje się z białymi i czarnymi meblami, dzięki czemu wnętrze jest harmonijne i wpisuje się w monochromatyzm.

Płytki ścienne Klink.pl są doskonałym wyborem do każdej aranżacji, stąd nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na jasną kolorystykę możliwości swobodnej zmiany stylistyki wnętrza się zwiększą. Płytki ścienne doskonale je urozmaicają i stanowią swoistą krokę nad „i”. Są również ulubionym wyborem wielu projektantów wnętrz, ze względu na swoje doskonałe parametry techniczne i oryginalność. Jeśli zastanawiasz się nad wykończeniem ścian, to z pewnością warto wziąć je pod uwagę.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment