Piękna ramka dodatkowo ozdoby obraz

Obrazy i zdjęcia to dekoracje, które najczęściej zdobią salon lub sypialnię. Piękna ramka dodatkowo ozdobi obraz oraz fotografie, jednocześnie zabezpieczając dzieła przed zniszczeniem. Aby ramka się dobre prezentowała, powinna być odpowiednio dobrana. Jak wybrać ramki do zdjęć i do obrazów?

Piękna ramka dodatkowo ozdoby obraz

Ramy do obrazów pełnią niezwykle istotną funkcję przy ekspozycji dzieła. Nie tylko zabezpieczają malunek, ale przede wszystkim podkreślają charakter arcydzieła i wydobywają z niego piękno. W związku z tym powinny być dobrane tak, aby pasowały do motywu, kolorystyki obrazu, ale również i ściany, na której wisi obraz. Jeżeli ramka będzie w odcieniu, który zleje się ze ścianą, obraz nie będzie prezentował się tak wyraziście, jak powinien. Na rynku dostępne są zazwyczaj ramy w kolorze:

  • czarnym – perfekcyjnie podkreślają charakter arcydzieła. Odnajdą się w każdym wnętrzu, a szczególnie w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznym stylu,
  • białym – pozwala uzyskać dokładnie ten sam efekt, co ramka czarna. Świetnie sprawdzi się w salonach z ciemnymi ścianami. Warto po nie sięgnąć, jeżeli pomieszczenie urządzone jest w stylu klasycznym lub minimalistycznym,
  • srebrnym, złotym i miedzianym – ich niewątpliwą zaletą jest spektakularny efekt. Dlatego, jeśli zależy Ci na ożywieniu wnętrza, takie ramki będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Perfekcyjnie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach. Złoto dobrze komponuje się z ciepłymi odcieniami, natomiast srebro z chłodniejszymi. Pamiętaj o tym przy wyborze ramy.

Jakie ramki na zdjęcia

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że zdjęcia to świetny sposób na zachowanie wspaniałych wydarzeń i wspomnień na dłużej. Takie rodzinne zdjęcia z podróży, roczku i innych okoliczności zasługują na oprawienie oraz wyeksponowanie w salonie lub innym pomieszczeniu. Główną zasadą wyboru ramki na zdjęcia jest dopasowanie jej do wielkości zdjęcia. Istotny jest także materiał, z którego wykonano ramkę, ponieważ od tego zależy zarówno wytrzymałość, jak i bezpieczeństwo zdjęć.

Modne ramki na zdjęcia

Kształt oraz wygląd ramki zależą od własnych upodobań, a także aranżacji pomieszczenia, w którym ramka ma stać. Stanowi ona dodatek, który powinien współgrać z resztą akcesoriów, aby całość była spójna. Możesz postawić na proste ramki, które doskonale wpiszą się w minimalistyczny i nowoczesny styl. Ciekawym wyborem są także kolorowe ramki, które ożywią najprościej urządzone wnętrze. W salonach urządzonych w stylu glamour świetnie prezentują się modele zdobione cyrkoniami oraz innymi zdobieniami. Taki styl uwielbia przepych! Pod uwagę weź również samo zdjęcie, które umieścisz w ramce. Jeśli na zdjęciu dużo się dzieje, ramka powinna być jednokolorowa, najlepiej w stonowanych barwach i prosta. Zrezygnuj ze wzorzystych ramek, ponieważ wszystko zleje się w jedną całość, co prezentuje się mało estetycznie. O kontrast można pokusić się w przypadku biało-czarnych fotografii. Do pokoju dziecięcego warto pokusić się o ramki w kropki, różnorodne szlaczki czy zwierzęta.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment