Ogrodzenie na bazie bloczków z betonu architektonicznego – dlaczego warto?

Ogrodzenie na bazie bloczków z betonu architektonicznego – dlaczego warto?

Beton architektoniczny to materiał, który na dobre zagościł w branży budowlanej. Sprawdza się w elementach dekoracyjnych, użytkowych, tych stosowanych wewnątrz obiektów oraz na zewnątrz. Właściwości i estetyka betonu architektonicznego sprawiają, że wpisuje się on w coroczne trendy branży wykończeń, a także zaczyna gościć w innych projektach, chociażby ogrodzeniach. Ogrodzenie to ważny element każdej posesji, zarówno prywatnej, jak i firmowej. Jakie funkcje spełnia taka konstrukcja i dlaczego warto postawić na jej wykonanie z betonowych bloczków?

Beton architektoniczny to materiał, który na dobre zagościł w branży budowlanej. Sprawdza się w elementach dekoracyjnych, użytkowych, tych stosowanych wewnątrz obiektów oraz na zewnątrz. Właściwości i estetyka betonu architektonicznego sprawiają, że wpisuje się on w coroczne trendy branży wykończeń, a także zaczyna gościć w innych projektach, chociażby ogrodzeniach.

Ogrodzenie to ważny element każdej posesji, zarówno prywatnej, jak i firmowej. Jakie funkcje spełnia taka konstrukcja i dlaczego warto postawić na jej wykonanie z betonowych bloczków?

Funkcje ogrodzenia

O ogrodzeniu warto pomyśleć już na etapie budowy danego obiektu. Jego zadaniem jest bowiem wyznaczanie granic posesji, stwarzanie większego poczucia bezpieczeństwa, a do tego ochrona przed warunkami pogodowymi. W trakcie budowy zwykle wybiera się ogrodzenie tymczasowe, by w późniejszym czasie przekształcić je na stałe.

Dobrze zaplanowane i wykonane ogrodzenie jest ozdobą terenu, podkreśla charakter posesji i architektury budynku. Zapewnia prywatność i chroni przed wspomnianymi warunkami atmosferycznymi. Ogrodzenie zabezpiecza bowiem przed silnym wiatrem, napływem zanieczyszczeń, silnym promieniowaniem słonecznym.

Konstrukcja wykonywana z różnych surowców, bywa w całości likwidowana, jeśli pełniła rolę ogrodzenia tymczasowego. Można jednak ograniczyć koszty z tym związane i ogrodzenie przekształcić na stałe, jeśli bazuje ono na bloczkach z betonu architektonicznego.

Bloczki z betonu architektonicznego – właściwości

Bloczki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego są bardzo wytrzymałe i trwałe. Trudno je uszkodzić, dlatego nawet potencjalny intruz nie spowoduje poważnych szkód, a mocne i stabilne ogrodzenie betonowe szybko go odstraszy.

W ten sposób zrealizowane ogrodzenie nie traci swoich właściwości i estetyki pomimo kolejnych lat intensywnej eksploatacji i narażenia na działanie czynników zewnętrznych. Betonowe ogrodzenie może przetrwać tyle lat, co wybudowany obiekt.

Bloczki z betonu architektonicznego nie zmieniają swojej struktury pod wpływem promieniowania słonecznego, wilgoci, niskiej i wysokiej temperatury. Nie tracą ponadto na walorach wizualnych, a dodatkowo sprawdzają się doskonale pośród terenów nadmorskich, gdzie trzeba się liczyć z działaniem morskiej wody. Nie ma zatem ryzyka rozwoju grzybów, mchu czy pleśni.

Montaż – prosto i bez zbędnych kosztów

Budowa bloczków betonowych decyduje o łatwym i bezproblemowym montażu tak zaprojektowanego ogrodzenia. Nie ma znaczenia, czy będzie ono miało charakter tymczasowy czy stały. Ponadto wielu klientów szybko się przekonuje, że nieprzeciętny wygląd bloczków betonowych w połączeniu z ich trwałością i odpornością to sposób na uzyskanie ogrodzenie stałego od samego początku jego budowy.

Łatwy montaż, bez skomplikowanych procedur i złożonych instalacji pozwala ograniczyć koszty oraz czas przygotowania finalnego ogrodzenia.

Ogrodzenie na bazie bloczków z betonu architektonicznego – dlaczego warto?

Uniwersalna estetyka

Beton kojarzy się z surowcem zimnym, szarym i nieciekawym w odbiorze. Współcześnie wznoszone ogrodzenia z betonowych bloczków są tego przeciwieństwem. Można mówić o uniwersalnej estetyce, która pasuje do każdej aranżacji posesji i dowolnej architektury danego obiektu.

Dostępne są również bloczki z betonu architektonicznego w różnych rozmiarach, o odmiennym stopniu porowatości czy strukturze, a także kolorystyce. Dzięki temu każde ogrodzenie zyskuje na indywidualnym charakterze, a nietypowe projekty są możliwe do zrealizowania.

Manufaktura SLABB

Na rynku znaleźć można niemałą liczbę firm proponujących ogrodzenia z różnych surowców. W branży, w której wykorzystuje się ogrodzenia z bloczków betonowych prym wiedzie Manufaktura SLABB. Firma, której produkty przygotowywane są w Polsce, od początku do końca. Projektowane przy udziale zespołu fachowców, w tym artystów, aby ogrodzenie było nie tylko trwałe, lecz również odzwierciedlało potrzeby i oczekiwania klientów pod względem estetyki.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment