Odkurzacze przemysłowe – urządzenia do zadań specjalnych

Odkurzacze przemysłowe - urządzenia do zadań specjalnych

Ilość zanieczyszczeń obecnych w halach produkcyjnych wymaga specjalistycznych metod czyszczenia. Tradycyjny sprzęt nie poradziłby sobie z wymaganiami świata przemysłu, szybko ulegając awarii. Dlatego do zastosowań w sektorze produkcji wykorzystuje się modele specjalistycznych odkurzaczy. Ich specyfikacja umożliwia szybkie i skuteczne sprzątanie dużej powierzchni. Czym różni się sprzęt czyszczący dla przemysłu od standardowych odkurzaczy? Jakie zadania realizuje?

Odkurzacze przemysłowe – czym się wyróżniają?

Środowisko pracy w halach przemysłowych generuje zanieczyszczenia pyłem, olejami, farbami, klejami, czy substancjami stałymi. Odkurzacze przemysłowe wpisują się zatem w potrzeby takich miejsc jak hale produkcyjne i magazynowe, warsztaty samochodowe, place budowy, czy miejsca przeładunku wyrobów rolniczych. Wśród odkurzaczy przemysłowych znajdziemy wiele modeli, różniących się pod względem mocy, pojemności i przeznaczenia. Sprzęt do zastosowań profesjonalnych musi również spełniać normy jakościowe sprecyzowane w przepisach prawa, np. ATEX.

Rodzaje odkurzaczy przemysłowych

Jednym z liderów w zakresie produkcji odkurzaczy przemysłowych pozostaje RGS Vacuum Systems. Producent ten dostarcza kompleksowych rozwiązań, proponując różne rodzaje odkurzaczy przemysłowych. Do dyspozycji osób odpowiedzialnych za czyszczenie przestrzeni przemysłowej pozostają np. odkurzacze trójfazowe do pracy ciągłej, odkurzacze do pracy na sucho i mokro o zwiększonej sile ssania, odkurzacze do oleju, urządzenia do zbierania szkodliwych pyłów, odkurzacze dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, odkurzacze pneumatyczne,  a także centralne systemy odkurzania. Każdy z wymienionych tu modeli posiada odmienną specyfikację techniczną, służącą do realizacji jasno określonych celów. Do najpopularniejszych produktów możemy z pewnością zaliczyć uniwersalne odkurzacze przemysłowe sucho-mokro, oraz odkurzacz do cieczy i oleju.

Odkurzacze do oleju

Odkurzacze do oleju spotykamy najczęściej w branży motoryzacyjnej – zarówno w warsztacie samochodowym, jak i przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją olejów silnikowych. Konstrukcja takiego odkurzacza zawiera moduły do zbierania oleju, a także mechanizmy oddzielenia cieczy od wszelkich opiłków metali czy innych zanieczyszczeń stałych. Automatyczna separacja substancji ciekłych i stałych stanowi warunek dla skutecznego recyklingu. Duża moc oraz wymienne końcówki, jakie posiadają w zestawie odkurzacze do oleju, pozwalają na efektywne czyszczenie nie tylko powierzchni płaskich, lecz także wszelkich szczelin podatnych na zbieranie uciążliwych zanieczyszczeń.

Odkurzacze do cieczy

Przedsiębiorstwa związane z przemysłem wymagają, aby odkurzacz do cieczy umożliwiał pracę przez wiele godzin, skutecznie zbierał wodę, chłodziwa, oleje i inne substancje płynne i dokonywał ich oddzielenia od cząstek stałych. Układ filtracyjny gwarantuje wysoką skuteczność w separowaniu cieczy, która trafia do oddzielnego pojemnika i może być ponownie wykorzystana.

Kompleksowa oferta odkurzaczy przemysłowych stanowi domenę sklepu ULPA. Na stronie ulpa.com.pl przedsiębiorcy znajdą wszystkie rodzaje odkurzaczy przemysłowych, gotowych do intensywnej bezawaryjnej pracy.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment