Na co rolnikowi słupki metalowe?

Metalowe słupki należą do najbardziej wszechstronnych i przydatnych przedmiotów, jakie każdy rolnik może mieć pod ręką, dlatego prawdopodobnie będziesz chciał mieć ich dziesiątki do swojej dyspozycji.

Te wytrzymałe słupki metalowe, które są dostępne w różnych rozmiarach, są na tyle małe, że można je łatwo zainstalować bez trudu, ale mimo to naprawdę dobrze utrzymują swoją pozycję. Mogą być używane w wielu różnych projektach rolniczych. Oto kilka sposobów, w jakie mogą się przydać na farmie!

Ogrodzenia budowlane z słupkami metalowymi

Z pewnością jednym z głównych zastosowań słupków jest budowa ogrodzeń, ponieważ są:

  • solidne,
  • wytrzymałe,
  • łatwe w użyciu.

Można je stosować do niemal wszelkiego rodzaju ogrodzenia z drutu, w tym nawet, jeśli chodzi o ogrodzenia siatkowe i elektryczne.

Słupki metalowe wspierające gałęzie drzew owocowych

Czasami drzewa owocowe mogą stać się tak chętne do wyhodowania obfitych zbiorów dużych owoców, że wydają więcej, niż ich gałęzie są w stanie znieść, a ciężar owocu powoduje poważne opadanie lub nawet pękanie gałęzi. Umieszczenie słupka metalowego pod taką obfitą gałęzią może ją wzmocnić i pomóc w ochronie przed uszkodzeniami. Nawet jeśli już doznała pęknięcia, możesz być w stanie uratować gałąź, używając słupka, jako dodatkowego wsparcia.

A może szukasz sposobu na wsparcie pnączy, takich jak groch, fasola lub winogrona? Możesz użyć słupków, jako elementów kotwicznych do prostych konstrukcji, aby zapewnić uchwyty dla tych pnączy. Przykład – słupki metalowe nadają się dla niektórych starych winorośl.

Oznaczanie ukrytych przeszkód z pomocą słupków metalowych

Pamiętasz tę gigantyczną skałę wystającą na środku Twojego pola siana? Może ona być łatwa do znalezienia wiosną, kiedy trawa nie rośnie, ale w środku lata znalezienie tej skały (i uniknięcie jej, gdy prowadzisz jedną z rolniczych maszyn może być wyzwaniem. Dlatego rozsądne może być użycie słupków metalowych do oznaczania lokalizacji takich ukrytych przeszkód, zapewniając wyraźne wizualne przypomnienie o położeniu obiektów, dzięki czemu nie musisz się martwić o ich uderzenie i uszkodzenie maszyn.

Kotwiczenie drzew na wietrze

Planujesz posadzić rząd młodych drzew w wietrznej części swojego gospodarstwa? Jeśli są małe i wrzecionowate, może być im trudno stanąć w obliczu silnego wiatru. Na szczęście możesz zakotwiczyć je w miejscu, przywiązując je do słupków metalowych, co zapewni dodatkowe wsparcie w okresie ich formowania się i pomoże chronić je przed uszkodzeniami. 

To przykłady zastosowania słupków metalowych, na pewno znajdziesz i swoje własne.

Leave a Comment