Moje ciepło – dofinansowanie do pompy ciepła w Twoim domu

Moje ciepło – dofinansowanie do pompy ciepła w Twoim domu

Sposobów na ogrzanie domu jest obecnie wiele. Tym, który cieszy się naprawdę dużą popularnością są pompy ciepła. Cechuje je wysoka efektywność, co sprawia, że ich montaż rozważa coraz więcej osób. Znajdują się wśród nich tacy, którzy obawiają się jednak wysokich kosztów związanych z zakupem takiego urządzenia. Tymczasem warto wiedzieć, że dzisiaj dostępne jest bardzo atrakcyjne dofinansowanie do pompy ciepła. Jest ono dostępne dla każdego, kto spełni określone warunki. Kiedy można liczyć na wsparcie domowego budżetu na zakup pompy ciepła?

Jaki program gwarantuje dofinansowanie do pompy ciepła?

Chcąc uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła, warto postawić na program Czyste Powietrze. Jest on adresowany do osób, które posiadają dom jednorodzinny bądź lokal mieszkalny wydzielony w takim budynku. Warunkiem jest też posiadanie odrębnej księgi wieczystej. Program obejmuje dwa poziomy dofinansowania:

  • podstawowy;
  • rozszerzony.

Na dofinansowanie z poziomu podstawowego mogą liczyć osoby, których łączny dochód nie jest wyższy niż 100 000 złotych. Co ważne, nie ma znaczenia z ilu źródeł jest on pozyskiwany. Z kolei poziom rozszerzony to opcja stworzona z myślą o jednoosobowych gospodarstwach domowych, w których dochód na osobę nie jest wyższy niż 2189 złotych. Z tego poziomu dofinansowania mogą skorzystać także gospodarstwa wieloosobowe, jeśli miesięczny dochód na jedną osobę nie jest wyższy niż 1546 złotych. Osoby zainteresowane zakupem pompy ciepła odsyłamy na stronę https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/. Prowadzona jest ona przez dystrybutora nowoczesnych rozwiązań w zakresie nie tylko ogrzewania, ale również klimatyzacji.

Jak zwiększyć efektywność dofinansowania do pompy ciepła?

Aby dofinansowanie do pompy ciepła było bardziej efektywne, warto zdecydować się również na montaż instalacji fotowoltaicznej. Chodzi o to, aby zasilała ona pompę ciepła, co pozwoli znacznie zmniejszyć rachunki za prąd. Decydując się na takie rozwiązanie, można liczyć na dofinansowanie dochodzące nawet do 30 000 złotych. Rozwiązaniem wartym uwagi jest także montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To sposób na to, aby straty ciepła związane z wentylacją były znacznie ograniczone.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment