Miej oko na swój dom

©Somfy

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, rozpoczynamy weekendowe wyjazdy za miasto. Zapewne spędzimy je spokojniej, kiedy mimo naszej nieobecności w domu, będziemy go mogli w każdej chwili skontrolować. Dzięki automatyce domowej wyposażonej w funkcje zdalnego dostępu sprawdzimy naszą nieruchomość z każdego miejsca na świecie. Zarządzając nią według indywidualnych potrzeb, będziemy mogli symulować naszą obecność, sprawdzić kto chciał nas odwiedzić, czy też podlać rośliny w ogrodzie.

Obecne systemy automatyki domowej zyskują realny wpływ na stopień wykorzystania urządzeń w domu i dopasowanie ich do swojego stylu życia. Stały się dużym udogodnieniem, ułatwiającym optymalizację wykorzystania pewnych urządzeń i zwiększającym poziom bezpieczeństwa – podkreśla Tomasz Koziarek, Product Marketing Manager Somfy Sp.zo.o.

Zaprogramowane czasowo urządzenia pozwalają symulować obecność w domu, podczas gdy nikogo w nim nie ma. Dzięki nowoczesnym programatorom czasowym użytkownik może różnorodnie zaprogramować godzinę odsłaniania i zamykania rolet, czy też innych osłon w zależności od dnia tygodnia, pogody, czy też innych czynników.
Poprzez logowanie się do swojego indywidualnego konta, właściciele mają możliwość sprawdzenia aktualnego położenia w jakim znajdują się rolety, bramy, czy inne osłony. Za pośrednictwem tego samego urządzenia mogą również sterować klimatyzacją i ogrzewaniem, włączyć zraszacze w ogrodzie, czy światło w salonie. Na bieżąco mogą monitorować większość urządzeń znajdujących się w domu, nawet jeżeli aktualnie przebywają kilkaset kilometrów dalej.
– To, na co niewątpliwie należy zwrócić uwagę przy wyborze systemu sterującego to funkcja precyzyjnych komunikatów zwrotnych, podawanych w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień. Jest to tym bardziej istotne kiedy sterujemy domem na odległość, chcąc na przykład symulować obecność mieszkańców. Ponadto, podczas naszej nieobecności, w razie włamania czy uruchomienia na przykład alarmu pożarowego, system połączony z kamerą od razu nas o tym powiadomi, a na smartfona otrzymamy zdjęcie – dodaje Tomasz Koziarek.
Funkcja precyzyjnych komunikatów zwrotnych informuje nie tylko o wykonaniu lub niewykonaniu polecenia, ale także o przyczynie niepowodzenia wywołanej akcji. Komunikaty te mogą być różnorodne. Niezależnie również od informacji zwrotnej, w każdej chwili można poznać aktualny stan urządzenia. Dzięki temu, że informacja pochodzi bezpośrednio z urządzenia wykonawczego, podaje ona rzeczywisty stan, a nie tylko teoretyczny według przyjętych założeń, co ma miejsce przy zewnętrznych modułach sterujących. W przypadku zamknięć typu drzwi, zamki, okna, rolety, bram ma to zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa.

www.somfy.pl

Możesz także przeczytać

One Thought to “Miej oko na swój dom”

  1. zatrudnie kierowce

    Witam.Rewelacyjna strona,warto tu zaglądać.

Leave a Comment