Metria, Kingspan oraz BamarTech – porównanie producentów oczyszczalni biologicznych

Metria, Kingspan oraz BamarTech - porównanie producentów oczyszczalni biologicznych

Co do zasady, każdy z budynków musi zostać wyposażony w system odpowiadający za odprowadzanie ścieków. Co możemy jednakże zrobić, jeżeli nasza nieruchomość położona jest na terenie bez kanalizacji? Przydomowe oczyszczalnie ścieków są w tym przypadku ekologiczną i bardzo dobrą alternatywą dla szamb. Na rynku istnieje co najmniej kilka firm, które oferują tego typu systemy, a wśród nich Metria, Kingspan oraz BamarTech.

Metria – producent oczyszczalni biologicznych

Oczyszczalnia ścieków Metria, tak jak inne tego typu systemy opiera się na wykorzystaniu aktywności pierwotniaków, drożdży oraz flory bakteryjnej, które w wyniku namnażania neutralizują ścieki. Inaczej mówiąc, rozkładają skomplikowane związki organiczne do dużo prostszej postaci. W procesie rozkładu ścieków angażowane są nie tylko bakterie tlenowe, ale również beztlenowe. Na skutek aktywności bakterii beztlenowych dochodzi do powstania dwutlenku węgla, metanu oraz nadmiarowej biomasy, zaś produktami rozwoju bakterii tlenowych są: biomasa, woda i dwutlenek węgla. Najlepsze rezultaty oczyszczania można uzyskać, łącząc ze sobą oba wymienione procesy, co zapewnia oczyszczalnia biologiczna taka jak SBR 4-6.

Firma Metria oferuje nam oczyszczalnie hybrydowe (mechaniczno-biologiczne), w których to proces naturalnego, a więc biologicznego oczyszczania, wspierany jest przez wymuszaną cyrkulację oczyszczanych ścieków. Metria zajmuje się również produkcją wysokiej jakości biologicznych oczyszczalni ścieków, które oparte są tylko na procesach biologicznych, nie mają elementów mechanicznych – konieczne jest w ich przypadku tylko zasilanie do reaktorów biologicznych. Trzecim typem POS, jest oczyszczalnia drenażowa – najbardziej ekonomiczny z dostępnych systemów do oczyszczania ścieków bytowo-socjalnych. Zbiorniki stosowane w oczyszczalniach drenażowych mogą zostać wykorzystane w roli szamb ekologicznych albo zbiorników w systemach do zagospodarowania deszczówki.

Oczyszczalnia biologiczna Kingspan – czym się wyróżnia?

Marka Kingspan ma w swojej ofercie kompleksowe rozwiązania w zakresie oczyszczalni ścieków dla ośrodków rekreacyjnych, firm oraz sporych budynków mieszkalnych. Zależnie od wybranej technologii oczyszczalnia ścieków Kingspan może odznaczać się inną charakterystyką pracy. W przypadku gospodarstw domowych, najczęściej wybierana jest jedna spośród oczyszczalni ścieków funkcjonujących w technologii obrotowych złóż biologicznych, fluidalnych złóż biologicznych albo zraszanych złóż biologicznych. W przypadku obiektów o sporej nierównomierności dopływu ścieków, takich jak restauracje, szkoły, hotele czy obiekty sezonowe, wybór powinien paść na technologię złóż obrotowych.

W roli wyposażenia dodatkowego firma Kingspan oferuje nadstawki systemowe, sygnalizacje alarmowe, dodatkowe czujniki poziomu oraz zintegrowane pompownie. Bez względu jednakże na różnice, które istnieją między wybranymi wariantami systemów oferowanych przez tę firmę, wszystkie sprzedawane przez nią biologiczne oczyszczalnie do ścieków, odznaczają się wieloma zaletami, wśród których trzeba wymienić:

  • maksymalne uproszczenie i solidność wykonania zbiorników, co przekłada się na długoletnie, niezawodne działanie,
  • neutralność zapachową,
  • niewielką powierzchnię zabudowy,
  • efektywność działania,
  • dużą skuteczność, która potwierdzona jest zgodnością z normą PN-EN:12566-3+A2:2013.

Producent BamarTech – oczyszczalnia biologiczna i moduł biologiczny

Każda oczyszczalnia ścieków BamarTech, stanowi wysokiej jakości system wykonany z wytrzymałych i solidnych surowców. Ciężka oraz trwała konstrukcja zbiornika zrobionego z polietylenu gwarantują sporą wytrzymałość, która poświadczona jest dodatkowo przez tę firmę 15-letnim okresem gwarancji. Zestawy urządzeń dostarczane są pod postacią gotowych do zainstalowania jednostek razem ze skrzynką sterującą oraz włazem. Oczyszczalnie biologiczne Bamartech posiadają wysokiej jakości elementy, które pochodzą tylko od właściwie sprawdzonych producentów. Systemy tej marki posiadają również na wyposażeniu pompę mechaniczną Ebara, jak i energooszczędną dmuchawę japońskiej firmy Hiblow.

Gdzie kupić oczyszczalnię ekologiczną? – XYMEN

Nadal zastanawiasz się nad wyborem oczyszczalni biologicznej? W takim razie warto doradzić się specjalistów! Firma XYMEN to renomowany sprzedawca profesjonalnych przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zbiorników na deszczówkę. W sklepie internetowym xymen.pl znajdziecie wiele sprawdzonych marek, które posiadają produkty najwyżej jakości. Odwiedź stronę xymen.pl i znajdź rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!

Możesz także przeczytać

Leave a Comment