Kiedy deweloper daje klucze do mieszkania?

Kupno domu czy mieszkania to jedna z największych decyzji, jakie musisz podjąć w życiu i naprawdę warto podjąć wysiłek, aby upewnić się, że wszystko dobrze się ułoży. Zbyt wiele osób popełnia błędy przy zakupie nieruchomości, które mogą wpłynąć na twoje samopoczucie, być poważnym problemem i być bardzo drogie. Warto wcześniej zdecydować, jaki rodzaj nieruchomości nas interesuje oraz kiedy będzie ona dostępna. Szczególnie jeśli decydujemy się na mieszkanie na rynku pierwotnym – zobacz porady specjalistów z https://republikawnetrz.pl/.

Zakup nieruchomości od dewelopera

Jeśli kupujesz nieruchomość po raz pierwszy, możesz po prostu zgłosić się do odpowiedniego doradcy, który pomoże ci wybrać najlepsze mieszkanie dostosowane do twoich potrzeb. Jeśli nie kupisz domu, który jest przyszłościowy może to skutkować większą częstotliwością przeprowadzek, co jest niewiarygodnie drogie. Upewnij się, że jest to dom, w którym widzisz swoją przyszłość. Ludzie lubią mieć więcej miejsca, gdy się starzeją. Jeśli planujesz dzieci pomyśl, czy masz wystarczająco dużo pokoi? Mieszkanie na ostatnim piętrze może nie mieć znaczenia, jeśli nie masz dzieci, ale może być ogromną barierą dla wózka dziecięcego. Dlatego idealnym rozwiązaniem są mieszkania kupowane prosto od dewelopera.

(Sprawdzone pomysły na inwestycje – https://republikawnetrz.pl/inwestycje-w-trakcie-sprzedazy/)

Kiedy dostanę klucze do mieszkania od dewelopera?

Podczas kupowania mieszkania, a właściwie miejsca, gdzie ma powstać mieszkanie w umowie powinniśmy mieć zawarte, kiedy otrzymamy klucze do mieszkania. W zależności od tego w jakim momencie kupujemy mieszkanie okres ten może wynosić od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Możemy przecież kupić lokal w prawie gotowym budynku bądź taki, gdzie nie ma nawet fundamentów. Klucze otrzymujemy w momencie, gdy odbierzemy mieszkanie od dewelopera. A co to oznacza w praktyce? Musimy sprawdzić mieszkanie i zadeklarować, że przyjmujemy jego stan techniczny i od tego momentu nie mamy roszczeń do dewelopera. Pamiętajmy też, że przejście posiadania mieszkania następuje w momencie przeniesienia jego własności na nabywcę, a więc dopiero po zawarciu notarialnej umowy przenoszącej własność.

(Więcej porad – https://republikawnetrz.pl/blog/)

Odbiór mieszkania przed otrzymaniem kluczy

W odbiorze mieszkania może pomóc nam firma, która oferuje takie usługi lub sami możemy to zrobić, pod warunkiem, że wiemy na co zwrócić uwagę. W trakcie odbioru technicznego mieszkania nie skupiajmy się zatem na odbieraniu od dewelopera kluczy, ale na wskazaniu wszystkich wad i usterek mieszkania. Wiadomo, że nie wszystko jesteśmy w stanie zobaczyć “gołym okiem” i niektóre usterki mogą być widoczne dopiero po pewnym czasie, ale na to nie mamy wpływu.

Zanim odbierzemy klucze od dewelopera na pewno zwróćmy uwagę na… okna. Warto zerknąć czy w trakcie prac remontowanych nie zarysowano ich. Ponadto należy mieć przy sobie dokumentację i punkt po punkcie sprawdzić, czy to co było zapisane w dokumentach jest zgodne ze stanem faktycznym. Mieszkanie powinno być wybudowane zgodnie z normami budowlanymi, czyli posiadać odpowiednio proste ściany, kąty spiczaste czy dobrze wykonane posadzki. Dlatego warto mieć przy sobie specjalistę, który zna prawo i wie jak powinno wyglądać mieszkanie od dewelopera wykonane w sposób prawidłowy. Pamiętajmy też, że w mieszkaniu powinno być sucho. Wilgoć może niszczyć nie tylko nasze ściany, ale i nasze zdrowie!

Odebranie kluczy do mieszkania od dewelopera to piękny moment, w którym stajemy się posiadaczami naszego wymarzonego gniazdka. Warto dobrze się przygotować, aby miło wspominać ten moment.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment