Jakie żaluzje wybrać do białych okien

Dobór odpowiednich żaluzji pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również funkcjonalną, ponieważ rolą przesłon okiennych jest ograniczanie dostępu promieni słonecznych i regulowanie ich natężenia. Typ żaluzji powinien zatem zależeć od indywidualnych preferencji, ale również rodzaju posiadanych okien, a nawet aranżacji wnętrza. Wyzwaniem może być dopasowanie przesłon do białej ramy okiennej. Dla wielu zadanie nie do wykonania, ale w rzeczywistości okazuje się całkiem proste, a efekt końcowy może być bardzo zadowalający. Czym się zatem kierować?

Żaluzje poziome 

Specjaliści aranżacji wnętrz i dekoratorzy podkreślają, że z białymi oknami najlepiej komponują się żaluzje poziome. Na rynku dostępnych jest wiele ich modeli, dlatego klienci mogą wybierać spośród wielu ofert. Innym rodzajem żaluzji poziomych jest taki, gdzie szerokość jest spójna z szerokością szyby. Jednak w tym przypadku biała rama jest w pełni widoczna nawet po zasłonięciu żaluzji, dlatego należy ostrożnie dobierać kolor przesłony. Pod uwagę warto wziąć zarówno biel ramy, jak i styl aranżacyjny pomieszczenia. Choć biel wydaje się pozornie uniwersalnym kolorem, do którego łatwo coś dopasować, warto pamiętać, że to zaledwie jeden z elementów, które należy rozważyć. Alternatywą dla tego rozwiązania jest montaż żaluzji, której szerokość odpowiada szerokości całego okna, idealnie zasłaniając białą ramę. W ten sposób nie trzeba się martwić o dopasowywanie do siebie kolorów. W tym wypadku rodzaj żaluzji powinien pasować wyłącznie do stylu konkretnego wnętrza, a także indywidualnych preferencji właściciela. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie nastręcza problemów. 

Pionowe żaluzje a białe okna

Okazuje się, że oprócz żaluzji poziomych do białych okien pasują także żaluzje pionowe. Również w tym przypadku najważniejszy jest staranny dobór kolorów, który decyduje o końcowym wrażeniu estetycznym. Oprócz samej ramy, warto uwzględnić również parapet, gdy cały system okienny utrzymany jest w bieli, to najkorzystniejsze rozwiązanie. Wtedy warto połączyć go z beżem, kolorem kremowym lub bielą. Aby podkreślić charakter wnętrza, ożywić je lub wprowadzić nieco ekstrawagancji można postawić na dominujące, intensywne barwy. W tej sytuacji kolor należy jednak dopasować przede wszystkim do aranżacji wnętrza. Natomiast, gdy parapet jest w innym kolorze niż rama okienna, to kolor żaluzji należy dopasować właśnie do odcienia parapetu. W ten sposób można osiągnąć naprawdę zadowalający efekt, który zachwyci każdego obserwatora. 

Białe ramy okienne mogą być całkiem ciekawym elementem, który podkreśli aranżację wnętrza. Ze względu na swój uniwersalny kolor można do nich dobierać ciekawe, dominujące dodatki. Taką funkcję pełnią właśnie żaluzje. Przesłony okienne podkreślą wtedy charakter wnętrza, uwydatnią atuty. Warto kierować się w tym wypadku rozmysłem i starannością, konieczne będą również przymiarki. W ten sposób można uniknąć błędów aranżacyjnych i zyskać naprawdę ciekawy wygląd pomieszczenia i przede wszystkim okna.

 Więcej informacji znajdziecie na: https://grako.pl/

Możesz także przeczytać

Leave a Comment