Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe?

Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe

Dach to niezbędny element każdego budynku. Chroni przed deszczem, śniegiem i wiatrem, pełni też rolę dekoracyjną, bo jego wygląd mocno wpływa na estetykę całego domu. Wybierając pokrycie dachowe warto więc brać pod uwagę szereg różnych czynników.

Wysokiej jakości pokrycia dachowe

Przy budowie domu inwestorom bardzo często zależy na czasie, dlatego w cenie są rozwiązania ułatwiające szybki, bezproblemowy montaż. Na takie udogodnienia można liczyć również w przypadku pokrycia dachowego – zapewniają to coraz popularniejsze, gotowe systemy pokryć dachowych, na przykład z oferty firmy Lindab, które idealnie nadają się na niemal każdy typ dachu. Są to wytrzymałe i praktyczne pokrycia wykonane z blachy stalowej.

W ofercie firmy są również pokrycia dachowe z aluminium wykonywane w technologii rąbka stojącego, które są trwałym elementem zabezpieczającym budynek na wiele lat. Kompletny system obejmuje także akcesoria dachowe, takie jak: bariery śniegowe, ławy kominiarskie, drabiny. Pokrycia wykonane z aluminium wyróżniają się atrakcyjną, nowoczesną formą i są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Są też bardzo lekkie, więc konstrukcja dachu nie musi spełniać takich wymagań, jak przy cięższych dachówkach, co obniża koszt inwestycji. Montaż pokrycia jest bardzo prosty i można go przeprowadzić także w okresach jesienno-zimowych, podczas niskich temperatur panujących na zewnątrz.

Blachodachówki modułowe

Jest to system pokrycia dachowego odpowiedni zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dużych budynków komercyjnych albo przemysłowych. Modułowa blachodachówka wyróżnia się bardzo estetycznym wyglądem, można ją dopasować do dowolnego kształtu dachu, a montaż przebiega wyjątkowo szybko. Jest to system uniwersalny, pasujący zarówno do stylu nowoczesnego, jak i budynków o tradycyjnej bryle.

Poszczególne moduły są niewielkich wymiarów, symetryczne, co ułatwia obliczenie, jaką ilość materiału trzeba kupić do pokrycia konkretnego dachu. Blachodachówka jest wykonana ze szwedzkiej stali pokrytej warstwą cynku, dzięki czemu sprawdza się ona nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Na ten rodzaj pokrycia producent oferuje gwarancję sięgającą nawet 50 lat.

Blacha dachówkowa

Blachodachówka Lindab Topline jest wykonana ze stali powlekanej. Dostępność kolorów jest bardzo szeroka, dodatkowo występuje w czterech wersjach powłoki zabezpieczającej: Classic, Classic mat, Elite i Elite mat. Arkusze blachy przycinane są według rozmiarów podanych przez klienta, co ułatwia montaż i przyspiesza prace dekarskie. Pokrycie jest bardzo szczelne, co zapewniają zamki poziome oraz rowki kapilarne przy połączeniach pionowych.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment