Grzejnik na prąd – w jakim pomieszczeniu umieścić?

Ogrzewanie elektryczne to rozwiązanie, które wybieramy coraz częściej podczas remontów czy budów domów. To logiczny wybór biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, funkcje systemu oraz ekologia.

Ogrzewanie elektryczne to rozwiązanie, które wybieramy coraz częściej podczas remontów czy budów domów. To logiczny wybór biorąc pod uwagę koszty eksploatacji, funkcje systemu oraz ekologia. Przeczytaj i sprawdź, w jakim pokoju umieścić grzejnik elektryczny i dlaczego warto.

Grzejnik na prąd to ekonomiczne rozwiązanie dla domu

Na to, że ogrzewanie elektryczne jest bardziej opłacalne od inny źródeł energii czy paliw składają się: funkcje oraz nowoczesna technologia. Technologia, która stale rozwija się i jest udoskonalana powoduje, że producenci tych urządzeń mogą oferować swoim klientom lepsze urządzenia. Do funkcji jakie należy nadmienić są:

  • Funkcja CHILD – która umożliwia ograniczenie grzania na powierzchni grzejnika, co eliminuje ryzyko oparzenia się przez dziecko.
  • TURBO – umożliwia szybkie nagrzanie się temperatury w pomieszczeniu do tej ustawionej, wpływa to znacząco na koszty, ponieważ szybkie nagrzanie się pozwala na krótsze zużywanie energii.
  • Funkcja otwarte okno – umożliwia ona ograniczenie produkowania pustej energii przy otwartym oknie, ponieważ w przypadku gdy jest ono otwarte, czujniki wyczuwają to i wyłączają grzanie.
  • Termostat – umożliwia utrzymanie stałej, wcześniej określonej temperatury, bez konieczności sprawdzania co chwila, czy jest tyle stopni ile chcemy by było.
  • Programowanie tygodniowe – pozwala na ustawienie systemu grzania, w którym ustawiamy konkretną temperaturę w danym okresie dnia. Taka funkcja sprawia, że nie musimy stale kontrolować poziomu ciepła w domu – robi to za nas system.

Wypełnienie grzejnika

Kolejnym atutem, jaki posiada grzejnik na prąd jest substancja wypełniająca. Jest to specjalny żel, który nagrzewa się szybciej niż woda i znacznie dłużej utrzymuje ciepło. To sprawia, że koszty związane z nagrzaniem i ciągłym grzaniem są znacznie mniejsze.

W jakim pomieszczeniu warto zastosować ogrzewanie na prąd?

Jeśli planujemy remont lub budowę domu czy mieszkania, należy myśleć przyszłościowo. W wielu miastach Polski wprowadzono zakaz ogrzewania domu paliwami stałymi (drewno, węgiel, ekogroszek), zatem pozostałe paliwa, jakie zostają do naszej dyspozycji to między innymi prąd czy gaz. Wyeliminowanie pozostałych paliw determinuje wielkie zmiany w naszym codziennym życiu. Myśleć przyszłościowo to również inwestować w ekologię, zatem grzejniki na prąd warto instalować jako dodatek grzewczy na przykład w łazience, tylko jako cały system ogrzewania naszych domów.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment