Gdzie wynająć szalunki stropowe?

Gdzie wynająć szalunki stropowe?

Jeszcze kilkanaście lat temu szalunki stropowe tworzyło się na miejscu budowy, co stanowiło dodatkowy etap inwestycji, który zajmował sporo czasu. Obecnie można wynająć gotowe szalunki stropowe, co jest nie tylko wygodne, ale również atrakcyjne cenowo. Czym charakteryzują się takie rozwiązania? Dlaczego warto wynająć szalunki stropowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są i do czego służą szalunki stropowe?

Szalunki stropowe to konstrukcje, które służą do utrzymania elementów poziomych aż do momentu, w którym będą one w stanie utrzymać się samodzielnie. Jest to ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również pozwala uniknąć problemów związanych z odkształceniem, czy nawet uszkodzeniem wykonywanego stropu. Systemowe szalunki stropowe składają się z kilku podstawowych elementów, chociażby takich jak podpory stropowe oraz sklejka szalunkowa. Istotne są również dźwigary, które muszą być dopasowane do konkretnego obciążenia. Przykładem mogą być dźwigary drewniane H20, które charakteryzują się wysoką nośnością oraz małą wagą. Poza tym w skład kompletnego systemu szalunku stropowego wchodzą również stojaki trójnożne, głowice krzyżowe, kosze i palety, zamek podciągu oraz dźwigarek zamka podciągu.

O czym pamiętać decydując się na zakup szalunków stropowych? Przede wszystkim warto mieć świadomość, że montaż modułowych szalunków budowlanych powinien odbywać się zgodnie z instrukcją producenta, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz odpowiednią jakość wykonywanego stropu. Istotne jest również właściwe przechowywanie oraz transportowanie szalunków. Należy jednak pamiętać, że przed każdym ponownym użyciem, należy sprawdzić ich stan techniczny. Uszkodzenia mechaniczne powstają najczęściej wskutek nieprawidłowego użytkowania czy transportu. Przechowywanie jest jednak równie ważne, ponieważ drewniane elementy szalunków mogą ulec wypaczeniu, jeżeli nie zapewni się im odpowiednich warunków.

Dlaczego warto wynająć szalunki stropowe?

Wynajem szalunków stropowych to rozwiązanie, z którego korzystają obecnie nie tylko duże firmy budowlane, czy deweloperzy, ale również osoby prywatne. Dlaczego warto z niego skorzystać? Przede wszystkim ze względu na wygodę, ponieważ szalunki budowlane są proste i szybkie w montażu oraz demontażu. Ich zaletą jest również niewielka masa połączona z wysoką wytrzymałością oraz nośnością. W efekcie można rozstawić szalunki ręcznie, bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wynajęcie szalunków to rozwiązanie atrakcyjne ekonomicznie, ponieważ wykonując własnoręcznie drewniany szalunek użyty materiał jest z reguły odpadem, który był bardzo kosztowny. Dzięki wynajmowi inwestor nie mierzy się z problemem odsprzedania użytych stempli, czy ich utylizacji. 

Czy wynajem szalunków stropowych opłaca się z punktu widzenia firm budowlanych i deweloperów? Oczywiście, że tak. Przemawia za tym wiele kwestii, do których należy zaliczyć możliwość dopasowania okresu dzierżawy do potrzeb. W efekcie szalunek może być wykorzystany na kilku budowach w ramach jednego okresu najmu. Warto również zwrócić uwagę na możliwość rotacji dzierżawionym asortymentem, który można w miarę potrzeb powiększać. Zaletą z pewnością jest również ograniczony koszt inwestycyjny, ponieważ wynajem szalunków jest tańszy niż ich zakup na własność. Poza tym nie angażuje również powierzchni magazynowej, co może być problematyczne lub kosztowne w przypadku posiadania własnego systemu szalunków stropowych. Wynajmowany system szalunkowy można również dopasować do specyfiki wykonywanego stropu.

Gdzie wynająć szalunki stropowe?

Mając świadomość, że wynajęcie szalunków stropowych jest dobrym rozwiązaniem warto zastanowić się nad tym, gdzie znaleźć tego typu usługę. Dobrą praktyką jest skorzystanie z oferty renomowanej firmy, której oferta jest konkurencyjna.  Jest to również bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa na budowie, które powinno być priorytetem. Przykładem takiej firmy jest FW System, czyli przedsiębiorstwo oferujące sprzedaż i wynajem wysokiej jakości szalunków budowlanych. Szczegółowa oferta w tym zakresie znajduje się pod linkiem: https://fwsystem.pl/.

Podsumowując należy stwierdzić, że wynajem szalunków budowlanych to usługa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno firm budowlanych, czy deweloperów, jak i inwestorów prywatnych. Atutem w tym przypadku jest nie tylko wygoda, ale również atrakcyjna cena, czy możliwość dopasowania rozwiązań do potrzeb.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment