Elektronarzędzia ogrodowe – jakich potrzebujesz?

Elektronarzędzia ogrodowe - jakich potrzebujesz

 Elektronarzędzia ogrodowe – jakich potrzebujesz?


Praca w ogrodzie, z założenia powinna dawać radość i przyjemność. Na założenie i prowadzenie ogrodu decydujemy się przecież z zamiłowania i zainteresowania, a nie z przymusu. Strzyżenie żywopłotów, czy przecinanie drzewek, naprawdę nie musi się wiązać z nadmiernym wysiłkiem, jeżeli wraz z projektowaniem założenia ogrodowego, zaplanujemy zakup niezbędnych narzędzi, najlepiej, gdy będą to elektronarzędzia ogrodnicze.

Dlaczego elektronarzędzia, a nie tradycyjne, ręczne? Przede wszystkim współczesny rynek ogrodniczy daje nam nieograniczone wręcz możliwości, jeżeli chodzi o sadzonki lub starsze, ukształtowane już rośliny. Miłośnicy ogrodów nie muszą się ograniczać do skromnej oferty sprzedawców, jak to bywało jeszcze do niedawna. Jednakże utrzymanie ogrodu o większej powierzchni wymaga, w sposób naturalny albo większej ilości osób do pracy albo inwestycji w profesjonalny sprzęt.

Elektronarzędzia ogrodowe - jakich potrzebujesz

W niemal każdym ogrodzie podstawę stanowi żywopłot. Niezależnie od tego, z jakich krzewów jest utworzony, niezbędna jest regularna pielęgnacja. Nożyce ogrodowe, to podstawowe narzędzie każdego ogrodnika. W przypadku młodych pędów ligustru, czy berberysu, doskonale sprawdzą się nożyce do żywopłotów akumulatorowe, zaś przy ścinaniu większych warstw, gdzie potrzeba większej mocy, ogrodnicy wykorzystują piły elektryczne do żywopłotów.

Elektronarzędzia ogrodowe - jakich potrzebujesz

Pielęgnacja żywopłotu, zwłaszcza wyraźnie już rozwiniętego, wiąże się z pracą na wysokości. Utrzymanie w rękach ciężkiego sprzętu spalinowego, stanowi spore utrudnienie, dlatego doskonałą alternatywą są tu nożyce elektryczne, znacznie lżejsze od spalinowych, co pozwala na komfortową i długą pracę.

Często trudno zdecydować, jak dobrać odpowiednie elektronarzędzia, warto zatem skorzystać z oferty sprawdzonego producenta. Dużą popularnością wśród miłośników zieleni cieszy się strona www.narzedzia24na7.pl . Głównie ze względu na szeroką ofertę, ale klienci cenią sobie również bardzo, wysoką kompatybilność urządzeń. Szczególnie dogodny i sprawny wydaje się system ładowania urządzeń wyposażonych w akumulatory. Nie ma bowiem konieczności korzystania  z ładowarki dostosowanej wyłącznie do pilarki akumulatorowej do drewna, czy piły akumulatorowej do gałęzi.

Elektronarzędzia ogrodowe - jakich potrzebujesz

System zintegrowanego ładowania DEDRA, jest nie tylko wygodny, ale i ekologicznie poprawny. Zamiast generować kilogramy toksycznych dla środowiska baterii, wszystkie przewidziane przez producenta funkcje poszczególnych urządzeń, sprawdzą się dzięki zastosowaniu ekonomicznego i zarazem ekologicznego schematu.

Wysoka wydajność ładowania, jak w przypadku DEDRA, daje ogromny komfort pracy w ogrodzie. Korzystając z urządzeń z zasilaniem przez akumulator, unikamy niepotrzebnych i nierzadko niebezpiecznych zagrożeń. Piła łańcuchowa zasilana baterią jest o połowę lżejsza od tej z silnikiem spalinowym. Poza tym podczas cięcia żywopłotu, zwłaszcza tego bardziej rozwiniętego nie trzeba ciągnąć za sobą wielu metrów kabla, lecz swobodnie, bez większego wysiłku można wyregulować kształt żywego ogrodzenia. Czasem trzeba przyciąć deseczkę lub obciąć zdrewniały konar. Najlepiej wówczas skorzystać z piły szablastej akumulatorowej. Ładowarkę można pożyczyć od piły do żywopłotu.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment