Ekogroszek workowany czy luzem?

Ekogroszek workowany czy luzem?

Ekogroszek to materiał opałowy, który jest znakomitą alternatywą do innych paliw stałych. I chociaż jest produkowany z węgla kamiennego lub brunatnego daleki jest od ich szkodliwych właściwości. To produkt ekologiczny, który powstaje z rozdrobnionego i przesianego węgla, który następnie zostaje przepłukany. Dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii produkcji usuwane są niego substancje niepalne i szkodliwe dla środowiska oraz miał, co sprawia, że jest paliwem wygodnym, oszczędnym i ekologicznym.

Jakie ma właściwości i czy jest lepszy ekogroszek workowany czy luzem? Zapraszamy do lektury!

Jakie ma właściwości i zalety?

Ekogroszek nazywany jest paliwem najnowszej generacji. To produkt uszlachetniany o granulacji od 5 do 25 mm, który jest materiałem opałowym, zapewniającym bardzo wydajne, ekonomiczne i ekologiczne spalanie. Idealnie się nadaje do automatycznych dozowników węgla i pieców z automatycznymi podajnikami. Jego spalanie wpływa bardzo pozytywnie na środowisko naturalne, ponieważ do atmosfery emitowane są znikome ilości szkodliwych substancji, pyłów i gazów. Dużą zaletą ekogroszku jest jego wysoka kaloryczność, mała ilość wytwarzanego popiołu, niski poziom wilgotności i niska zawartość siarki. Zalet opalania domu ekogroszkiem jest zatem bardzo wiele, ponieważ jest to najbardziej ekonomiczna forma ogrzewania. Ze względu na wysoką wydajność tego materiału opałowego, cena za jego zakup zawsze się zwróci. Pozostaje pytanie jaki wybrać materiał opałowy: workowany czy tani ekogroszek luzem?

Ekogroszek workowany czy może luzem – który jest lepszy?

Być może wydaje się to błahe pytanie, lecz w rzeczywistości tak w ogóle nie jest, ponieważ od jakości ekogroszku i sposobu jego przechowywania zależy wygoda i jakość ogrzewania. Tani ekogroszek zakupiony luzem nie jest najlepszym pomysłem. Zazwyczaj kupujemy opał na całą zimę i musi być on odpowiednio przechowywany, co wymaga odpowiedniego zaplecza. Przechowywanie ekogroszku luzem wymaga dużo miejsca i zazwyczaj wiąże się z bałaganem, ponieważ może się on rozsypywać. Ponadto opał może zawilgotnieć i wietrzeć, co oczywiście wpłynie niekorzystnie na jakość spalania i rachunek ekonomiczny gospodarstwa domowego. Gdy leży luzem jego wartość energetyczna spada. I chociaż jego cena jest trochę tańsza na tonie, to niestety jest to jego jedyna zaleta. Ekogroszek we workach jest zdecydowanie lepszym wyborem.

Dlaczego warto wybrać ekogroszek workowany?

Workowanie ma bardzo wiele zalet, ponieważ taki sposób przechowywania jest łatwy, wygodny i zapewnia czystość w kotłowni. Dzięki przechowywaniu we workach materiał opałowy jest najwyższej jakości i nie uszkadza pieców, używanych do jego spalania. Ponadto nie traci swojej kaloryczności, jest dokładnie ważony, a wszystkie jego parametry można przeczytać na opakowaniu. Tani ekogroszek luzem to tylko pozorna oszczędność, a cena nie powinna być jedynym kryterium zakupu. Materiał opałowy we workach to najwyższa jakość, komfort i wygoda użytkowania oraz czyste i estetyczne zaplecze.

Leave a Comment