Dlaczego warto postawić (na) nowoczesny wazon?

Dlaczego warto postawić (na) nowoczesny wazon?

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne wazony należą do najchętniej stosowanych dekoracji  aranżacyjnych. Idealne do biura, salonu, sypialni gotowe na każde wyzwanie, pięknie komponują się w każdym rodzaju wnętrza a co najważniejsze łatwo dostępne, możemy je znaleźć w ofercie wielu sklepów stacjonarnych i internetowych. Dlaczego warto postawić na ten element dekoracji?

Wpływ na charakter wnętrza

Każde wnętrze potrzebuje jednego lub kilku spokrewnionych ze sobą elementów, które nadadzą mu wyrazistości i sprawią, że będzie nam się kojarzyło w określony sposób. Nowoczesne wazony robią to doskonale! Uwydatniają charakter wnętrza i nadają im nieszablonowego stylu. Właśnie dlatego tak często spotykamy je w domach i mieszkaniach. Oprócz tego są mało wymagającym dodatkiem. Łatwe w utrzymaniu w czystości, funkcjonalne, dostępne zazwyczaj w rozsądnym budżecie oraz interesujące wizualnie. To, co dodatkowo wpływa na ich atrakcyjność to także różnorodna kolorystyka. Dostępne są bowiem w wielu wersjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie ich do wszelkich aranżacji. Odcienie srebra, złota, miedzi – tajemnicze, inspirujące i wyjątkowo ekspresyjne potrafią rozjaśnić każdy pokój. Z kolei białe, czarne i szare – stonowane, a zarazem bardzo eleganckie – choć najbardziej uniwersalne, tak potrafią świetnie odnaleźć się z innymi, nawet najbardziej wymagającymi ozdobami.

Różne możliwości uprawy roślin

W ostatnim czasie oprócz tradycyjnej uprawy roślin w ziemi, dużą popularnością cieszy się metoda sadzenia ich w hydroponice. I to właśnie ona najczęściej stosowana jest w przypadku domowych donic i wazonów To nic innego, jak uprawa roślin bez tradycyjnego podłoża – innymi słowy – uprawa roślin w wodzie z dodatkami substancji odżywczych. I właśnie takie zastosowanie wazonów nowoczesnych jest niebanalnym rozwiązaniem dającym oryginalny efekt. Oprócz tego, że zyskujemy naprawdę przyjemną dla oka dekorację, to dodatkowo sam wazon stosowany jako doniczka podkreśla urodę poszczególnych kwiatów, dając możliwości różnorodnej kompozycji.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowoczesnego wazonu? 

Minimalistyczny design, prostota oraz uniwersalne możliwości zastosowania to główne atuty współczesnych wazonów. Oprócz walorów estetycznych, niewątpliwie ciekawie eksponują posadzone w nich rośliny, będąc dla nich odpowiednią oprawą. Ponadto zachowują swoją oryginalną estetykę przez wiele lat, dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że budują atmosferę  i zapewniają integralność z pozostałymi elementami dekoracyjnymi.

Możesz także przeczytać

Leave a Comment